Okunma

Facebook uydusu ile internet satacak!


21 Temmuz 2018 Cumartesi 21:00
Facebook uydusu ile internet satacak!

Facebook uydu projesi hakkında geçtiğimiz dönemlerde de birçok söylenti ortaya atılmıştı. Bu iddialar Facebook tarafından doğrulanarak, resmi hale geldi. Birçok farklı dev şirketin yer aldığı uydu internet projesi bünyesinde Facebook’da yer alıyor.

Facebook uydu projesinde yer aldığını açıkladı! 

Facebook uydu üzerinden henüz internet hizmeti alamayan bölgelere ulaşmayı hedefliyor. Facebook ile birlikte SoftBank ve SpaceX gibi firmalarda internet uydusu üzerinde çalışmalar yürütüyor.

facebook uydu

 

FCC tarafından yapılan açıklamaya göre, Facebook avukatları çeşitli patent ve resmi işlemler için gerekli kurumlara başvuru yapıyor. 2016 yılından beri çalışma yapan Facebook, adı Athena uydusu olacak olan hizmetten geniş bant internet hizmeti sunmayı planlıyor.

Facebook internet uydusu için tanıtım çalışmalarına 2019 içerisinde başlayacak. Dünya genelinde internet hizmeti konusunda sorun yaşayan bölgeler incelendiğinde, bu geniş bant hizmetinin maddi giderlerinin net olarak karşılanamayacağı ortaya çıkıyor.

Facebook internet hizmetinde nasıl bir fiyatlandırma yapacak sorusu, bu projenin en bilinmez noktası. Zamanla gelecek olan bilgiler ve yapılacak olan uydu tanıtımıyla hemen her şey ortaya çıkacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook uydusu ile internet satacak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Merhaba

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Facebook, uydusu ile internet satacak. Facebook uydusu ile şu firma internet satacak.

" Facebook uydusu ile internet satacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook uydusu ile internet satacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook uydusu ile internet satacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "