Okunma

Facebook ve Alkol Yanyana Durmaz!


08 Kasım 2010 Pazartesi 09:00
Facebook ve Alkol Yanyana Durmaz!

Sosyal medya servisleri ve SMS’ler hayatımıza girdi gireli pek çok şey değişti. Duygularımızı eskiden telefonla veya yüzyüze ifade ederken, artık mesaj yağdırmayı tercih eder olduk. İçkiyi fazla kaçırmışken, Facebook ve Twitter başında meydana felaketler ise çok daha beter hale geldi: Patrona öfkemizi gösteren tweetler, eski sevgiliye atılan nefret dolu mesajlar… Ne kadar özür dilense de, bazen geri gönüş mümkün olmuyor.

 

Ünlü yazılım şirketi Webroot, konuya zekice bir çözüm getirdi. Social Media Sobriety (Sosyal Medya Ayıklık Servisi), Facebook’dan MySpace’e, pek çok siteye entegre olabiliyor. 

Uygulama neleri kapsıyor?

Tercihlerinizi yapıyorsunuz (Facebook’a, MySpace vb. entegre etme), saatleri ayarlıyorsunuz ve sakıncalı kişileri düzenliyorsunuz. Sonrası mı? Bu kişilere mesaj atarken, alfabeyi tersten yazmanız veya buna benzer şeyler başarmanız isteniyor. Yapamazsanız, yatağa gitmeniz ve salim kafayla düşünmeniz tavsiye ediliyor.

 

 

SMS’ler…

Bu ilginç mi ilginç eklentiyi indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Şimdilik, yalnızca Mozilla Firefox 3.6 tarafından desteklense de, yakında tüm tarayıcılar ile uyumlu hale getirileceği iddia ediliyor. Uygulama maalesef, cep telefonlarından atılan SMS’leri engelleyemiyor.

 

:: Alkolün etkisiyle, sonradan pişman olduğunuz bir şey yaptınız mı?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook ve Alkol Yanyana Durmaz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ve Alkol Yanyana Durmaz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ve Alkol Yanyana Durmaz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "