Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı


08 Mayıs 2020 Cuma 10:30
Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı

Corona virüsü salgını nedeniyle çalışma modeli olarak evden çalışmaya geçen şirketler arasında Facebook ve Google da yer alıyor. İki dev şirket, bu yaz açılmasını planladığı ofislerini 2020 yılının sonuna kadar kapalı tutma kararı aldı.

Salgını kontrol altında tutabilmek amacıyla aldıkları önlemin geçerlilik süresini uzatan Facebook ve Google, kesintisiz hizmet vermeye devam edecek.

Facebook ve Google çalışanları evden çalışacak

Corona virüsü salgını dünya çapında üç milyondan fazla kişiye bulaştı. Hal böyle olunca geniş insan toplulukları barındıran işyerleri büyük risk taşıyor, Şubat ayından beri iş dünyasında tek tek kapanan ofisler uzaktan çalışma sistemini benimsiyor. Google ofisinin 1 Haziran’da, Facebook ofisinin ise 6 Temmuz’da açılması planlanıyordu.

Google tarafından gelen açıklamaya göre ofise gitmek zorunda olan çalışanların gidebileceği, zorunda olmayan çalışanların uzaktan çalışmaya yıl sonuna kadar devam edeceği duyuruldu. Dev şirketin aldığı bu karar corona virüsü salgınının seyrine göre değişebilir.

facebook ve google evden çalışmaya devam edecek

E-posta ile çalışanlarına bilgilendirme yapan Facebook için de durum farklı değil. Çalışanlar istekleri doğrultusunda bu yılın sonuna kadar evden çalışmaya devam edebilecek.

Genel merkezleri ABD’de bulunan iki şirketin, ülkede 1.3 milyonun üzerinde pozitif bulunması nedeniyle ofislerini kapatması şaşırtmadı. Şirketlerin ABD dışındaki tüm ofisleri de aynı şekilde uzaktan çalışmaya devam edecek.
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Teknoloji dünyasında bildiklerini anlatmak için içerik üretiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
  2. 2 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
  3. 3 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
  4. 4 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
  5. 5 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
  6. 6 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
  7. 7 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!
  8. 8 Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler! Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler!
  9. 9 Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi
  10. 10 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64