Okunma

Facebook ve Instagram birleşiyor mu?


16 Kasım 2016 Çarşamba 04:00
Facebook ve Instagram birleşiyor mu?

Facebook 2012’de Instagram’ı satın almak için 1 milyar dolar ödediğinde bu rakam herkesin gözüne devasa görünmüştü ancak bugünden dönüp bakınca Zuckerberg’in Instagram’ı ucuza kapattığı görülebiliyor.

Ancak bu satın almaya rağmen Facebook’un Intagram’la entegrasyonu bir türlü sağlanamadı.

Instagram kullanıcıları Facebook’u istemedi

Bunda, satın alma döneminde sayısız Instagram kullanıcısının Facebook’a tepki göstererek hesabını kapatmasının da payı bar. Facebook daha fazla tepki çekmemek için Instagram’ı kendi haline bıraktı ve uygulamaya Facebook’u hatırlatacak hiçbir ekleme yapmadı.

Ancak bu durumun değişebileceğine dair şüphe uyandıran bir gelişme yaşandı.

Facebook, reklam verenleri için tüm Facebook servislerindeki mesajlaşmalarını bir arada görebilecekleri özel bir mesaj kutusu uygulaması yayınladı.

Pages Manager isimli uygulama sayesinde kullanıcılar Facebook, Messenger ve Instagram üzerindeki hesaplarına dair uyarı ve mesajlaşmaları tek bir uygulama üzerinden görüp yönetebiliyor.

Böylece örneğin, bir bankanın sosyal medya hesaplarını yöneten uzmanlar, müşterilerin yorum ve şikayetlerini tek bir merkezden görme imkanına kavuşuyor.

Pages Manager, Facebook’un Instagram hesaplarını Facebook hesapları ile yan yana getirip ilişkilendirdiği ilk uygulama. Bakalım devamı da gelecek mi?

:: Facebook ve Instagram nasıl entegre edilebilir?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Facebook ve Instagram birleşiyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  WhatsApp ı da eklesinler pages Manager a.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tek uygulama olursa çok güzel olur ama zor gibi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  eğer böyle bişey olursa facebookun sonu olur dıye dusunuyorum faceboook zaten messengerı zorlamakla ve yaptıgı baska bı suru sacma seyle sınırları zorluyor bence bu ıntahar olur.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Birleşsin, tek uygulamada olsun ama birbirine karışmasın

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ben de bunun çok yanlış bir hamle olacağı kanaatindeyim. böyle bir şey olursa ilk işim yeni bir fotograf paylaşım servisi kullanıma sunmak olur. bildiğimiz sosyal ağların ilkiydi zaten facebook. youtube, instagram, twitter'ın yaptığı işlerden hangisini yapamıyordu. hiç birini.

  peki bu platformlar, hali hazırda yaygın bir ağ varken neden popüler oldu. çünkü facebook bünyesinde çok fazla hizmeti barındırınca insanlar içinde boğulmaya başladı. hele birisinin yazı ile paylaştığı durum güncellemelerini farketmek için büyüteç gerekir oldu. insanlar sadece belli içerik paylaşımlarını görüntüleyen alternatifleri seçti.

  o yüzden bu bence fb için intihar olur.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Alakası yok Bence Birleştirmemeli Abi Ben Facebook tan Nefret ediyorum ama instagramıda çok seviyorum yani

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer öyle birşey yaparsa anında kapatırım. Facebook'u kapatalı 2 yıl oldu instagramı da kapatmakta hiç tereddüt etmem.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede birleşsin tek uygulamada tüm sosyal ağlar bir arada olursa daha temiz olur en azından fazla kaynak tükenmez

 9. SDN Okuru dedi ki:

  facebook instagrama karışırsa ikisini de bırakırım.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi ayağına sıkar

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Birleşmesi imkansız farklı özellikleri var entegrasyon olur ancak

 12. SDN Okuru dedi ki:

  buna benzer hatta daha çok uygulamaya sahip olan uygulamalar var

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes hepsini kullanmiyor bence bu yuzden birlestirmesi saçma olur

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook sosyal medya ve mesajlaşma servislerini birleştirmeli. Şuanda çok başlılık var. Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp. Hepsinin birleşip tek uygulama olması lazım. Facebook bunu başarabilirse yeni bir çağ açar.

" Facebook ve Instagram birleşiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ve Instagram birleşiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ve Instagram birleşiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "