Okunma

McAfee Tabletlere Yöneliyor


29 Aralık 2010 Çarşamba 15:45
McAfee Tabletlere Yöneliyor

Son yıllarda giderek artan sanal suçlarla birlikte bu sektör uyuşturucu ticaretinden bile kârlı hale geldi. Artık zararlı program ve virüs yazılımcıları, pahalı araçlarla dolaşan mafya babalarından farksız.

Büyük suç örgütlerininde desteğiyle birlikte zararlı yazılımlar bilgisayarlar dışındaki platformlarda da görülmeye başladı. Cep telefonlarını tehdit eden solucanlar için anti-virüs firmaları da kendi özel ürünlerini hazırlıyor.

 


Bu harita Facebook’un tüm dünyada ne kadar yaygın kullanıldığını gösteriyor

 

Yeni Anti-Virüsler Hangi Sistemleri Hedef Alacak

Güvenlik firması, McAfee yaptığı açıklamayla 2011 yılı çalışma haritasını da gözler önüne serdi. Bu plana göre firmanın önümüzdeki yıl için en büyük yatırımları tablet PC’ler ve sosyal ağlar konusunda olacak.

McAfee yöneticileri giderek pazar payları artan bu iki platformun aynı derecede suçlular için de popüler olduğunu belirtti. Önümüzdeki yıldan itibaren, sosyal ağlara daha uygun anti-virüslerde pazardaki yerini alacak.

:: Sosyal ağ hedefli bir anti-virüs koruması ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" McAfee Tabletlere Yöneliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere McAfee Tabletlere Yöneliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda McAfee Tabletlere Yöneliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "