Okunma

Facebook, kullanıcılarını yine kandırdı!


08 Nisan 2018 Pazar 14:00
Facebook, kullanıcılarını yine kandırdı!

Facebook veri gizliliği konusunda tarihin en büyük skandallarından birisine imza atarak kullanıcılarının güvenini oldukça sarsmıştı. Fakat konuyla alakalı ortaya çıkan yeni gelişmeler Facebook‘un aslında çok daha büyük bir skandala imza attığını gösteriyor.

Facebook veri gizliliği konusunda sanılandan daha kötü!

facebook veri gizliliği sdn

Facebook‘un, Avrupa Birliği Komisyonu‘na verdiği etkilenen kullanıcı sayısının sadece Birleşik Krallık‘a ait verileri içerdiğini ve diğer avrupa ülkelerini içermediği ortaya çıktı. Bu nedenle milyonlarca kullanıcının veri gizliliği tehlikede olabilir!

Bu durum Facebook‘un 30 milyon kişinin mağdur olduğu verisini 87 milyon kişi olarak güncellemesine rağmen, hâlâ verilen sayının yetersiz olduğu düşünülüyor. Bakalım Facebook, bu ölçüde bir veri sızıntısının önüne nasıl geçecek?

:: Facebook’un veri sızıntısı hakkında verdiği bilgilere inanıyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, kullanıcılarını yine kandırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, kullanıcılarını yine kandırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, kullanıcılarını yine kandırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "