Okunma

Facebook Video İstatistikleri Açıklandı


08 Ocak 2015 Perşembe 09:40
Facebook Video İstatistikleri Açıklandı

Son yıllarda özellikle dokunmatik ekranlı akıllı cihazların yayılmasıyla beraber kullanıcılar metinlerden çok, görsel içeriklere odaklanmış durumdalar.

Fotoğraflar, emojiler, stickerlar, videolar derken bir de bunlar üzerinde oynama yapabilen uygulamaların da yaygınlaşmasıyla beraber özellikle fotoğraf ve video, dünyanın en ilgi çeken objeleri olmuş durumda.

Tabi firmalar da bunun farkında. Google, YouTube ile video sektörünün lideriyken, internetin bir diğer devi Facebook’ta son yıllarda video tarafında kendini geliştirdi.

Peki Facebook’taki video istatistikleri ne alemde?

Facebook üzerinde yalnızca iki yıl içinde mobil cihazlarda video izlenme oranı, eMarketer verilerine göre yüzde 532 artarken, tüm mobil videolarda bu oranın 2013 ile 2018 yılları arasında 14 kat artması bekleniyor 

Dünya ortalamasına baktığımızda kişi başına yapılan video paylaşımları dünya genelinde yüzde 75 artmış durumda. 

Facebook kullananların haber kaynaklarında, firmaların ve kişilerin Facebook hesaplarında paylaşılan video sayısında yıllık 3.6 kat artış bulunuyor.

Ayrıca mobilin de gittikçe oranları ezici bir çoğunluğa doğru yol alıyor. Tüm dünyada Facebook video izlemelerinin yüzde 65’i mobil cihazlarda gerçekleştiriliyor.

Instagram’dan daha çok fotoğraf!

Günümüzde Facebook’a günde 350 milyon adet fotoğraf yükleniyor. 300 milyondan fazla kullanıcı, Facebook’un diğer bir sosyal mecrası Instagram’a ise günde 70 milyon fotoğraf ve video yüklüyor.

Günlük yükleme rakamlarında Facebook, 2013‘ten 2014‘ün ikinci yarısına kadar yükleme rakamlarını yüzde 75 daha artırmış durumda. Tabi kurumsal hesapların oldukça artması ve bunların her gün fotoğraflı paylaşımlar yapmalarının etkisi de azımsanacak seviyede değildir.

Bu da arayüzde yapılan değişiklikler, kullanıcıların alışkanlıklarının artması, artan internet kalitesi ve dünyada oluşan diğer trendlerin desteklemesinden etkilenmiş olabilir.

 

:: Facebook’ta video izliyor ve yüklüyor musunuz? 1 senede Facebook’a ortalama kaç fotoğraf ve video yüklemişsinizdir?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook Video İstatistikleri Açıklandı”

 1. LittleMonster dedi ki:

  Video otomatik açýlýyor bu mantýkla bile en az 1 kez izletmiþ oluyor bütün üyelere birde ayarlardan kapattýktan bir süre sonra o ayar tekrar kendilliðinden açýlýyor
  Uyanýk Mark

 2. kazanpara dedi ki:

  bi þekilde tekrar tekrar sýfýrdan baþlýyormuþ gibi ***** />

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

  bi þekilde tekrar tekrar sýfýrdan baþlýyormuþ gibi oluyor.

 3. kazanpara dedi ki:

  bi þekilde tekrar tekrar sýfýrdan baþlýyormuþ gibi oluyor.

 4. Nemre dedi ki:

  Yalandan kim ölmüþ.videolarý otomatik oynatmayý durdursanýz bile, Uyanýk face, belli bir müddet sonra yeniden otomatik oynatmaya baþlý***** ayar yapmanýz gerekiyor.

 5. farukarslan dedi ki:

  Ne güzel ya ! Adamlar videoyu otomatik oynatýyor sonra da arttý diye geçiniyor. Mobilde kota düþmaný videolarý otomatik oynatmayý bir hile olarak görüyorum. Videoyu izlemek istersek basýp açarýz, sana ne ki otomatik oynatýyosun. Her uygulamayý yüklediðimde telefona otomatik oynatmayý kapatmak oluyor ilk iþim.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Videolar otomatik açılıyor ve bir çok kullanıcı o ayarı kapatmıyor. tabiki artacak istatistikler…..

" Facebook Video İstatistikleri Açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Video İstatistikleri Açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Video İstatistikleri Açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "