Okunma

Facebook video kurallarında yeni dönem


07 Mayıs 2019 Salı 07:00
Facebook video kurallarında yeni dönem

Facebook bugün yaptığı açıklamada video önceliği konusunda değişikliğe gideceğini duyurdu. Facebook video kurallarını değiştirerek orijinal içerikleri ön plana çıkaracak. 

Facebook video sıralamasında değişikliğe gidiyor

Güncellenen yeni kurallara göre Facebook, orijinal içerikleri ön plana çıkaracak. Kullanıcıların daha çok izlediği, tekrar geri döndüğü videolar da sıralamada üst sıralarda yer alacak ve kullanıcıların daha çok görmesi sağlanacak.

Üçüncü kaynaklardan alınan, orijinal içeriğe sahip olmayan videolar ise bir yapay zeka algoritması ile tespit edilecek. Bu videolar geri planda kalacak ve kullanıcılar bu tip videoları daha az görecek. Bu sayede sahte haberlerin de bir nebze önüne geçilmiş olacak.

Facebook ayrıca bu tip kalitesiz içerikleri ve sahte haberleri tespit ederse videoyu yayınlayan sayfayı uyaracak. Sayfa yöneticileri bu tip içerikleri yayınlamaya devam ederse sayfa tamamen kapatılacak.

Facebook kendi blog sayfasında paylaştığı yazıda bir de şema yayınladı. Şemada video içeriklerinin nasıl olması gerektiği, orijinal içerik üretmenin nasıl ön plana çıkarılacağı aktarıldı.

Tüm bunlara göre 3 dakikadan fazla izlenen videolar, tekrar tekrar izlenen videolar ve orijinal içeriklere sahip videolar ön plana çıkacaklar.

Hatalı bilgiler içeren videolar, başka videolardan kesilerek hazırlanmış videolar ve izlenme süresi kısa olan videolar ise geri planda kalacaklar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Facebook video kuralları konusunda düşünceleriniz neler? Facebook kullanıyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook video kurallarında yeni dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook video kurallarında yeni dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook video kurallarında yeni dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "