Facebook VR geliştiricisi bir firmayı satın aldı


01 Mayıs 2021 Cumartesi 07:01
ABONE OL
Facebook VR geliştiricisi bir firmayı satın aldı

Facebook’un Oculus departmanı bir başka popüler sanal gerçeklik oyun geliştiricisini daha satın aldı. Şirket yaptığı açıklamada, çok oyunculu askeri simülatör Onward’ın arkasındaki stüdyo olan Downpour Interactive’i satın aldığını duyurdu.

Facebook, VR askeri simülatörü geliştiricisi Downpour Interactive’i satın aldı

Facebook’un AR / VR içeriğinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, satın almayla ilgili paylaştığı yazıda: “Birkaç yıldır Oculus platformunda Onward ile ilk olarak Rift’te ve daha yakın zamanda Quest’te büyük başarılar gördük. Oculus Studios ailesinin bir parçası olmak, Downpour Interactive‘e hem Onward topluluğunu Oculus Studios kaynaklarının tam desteğiyle geliştirme ve gelecekte başka projeleri takip etme fırsatı verecek.” ifadelerine yer verdi.

Verdu, Downpour Interactive’den birçok kişinin Oculus Studios ekibine geçeceğini söyledi. Ayrıca, Onward’ın şu anda mevcut olduğu Oculus Rift, Oculus Quest ve Steam gibi tüm platformlarda desteklenmeye devam edeceğini de açıkladı.

Downpour Interactive‘nin satın alınmayla ilgili attığı tweet’te şu ifadeler yer alıyor; “Downpour Interactive’in Oculus Studios’a katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Sorularınız olduğunu biliyoruz ve bunları yanıtlamaya yardımcı olmak için bir SSS (sıkça sorulan sorular) oluşturduk. Kurucumuz Dante’den bir mesaj da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ”

Downpour Interactive kurucusu ve CEO’su Dante Buckley; şirketin yol haritasının değişmeden kalacağını ve stüdyo planları nedeniyle; bu satın alımının şirketin gelişimini hızlandırmak için olduğunu söyledi. Ayrıca tüm geliştirmelerin kontrolünün yine kendi ellerinde olacağını dile getirdi.

Bu satın alma Facebook’un Oculus Studios için ilk değil. Şirket Kasım 2019 yılında The Beat Sabre’nin geliştiricisi The Beat Oyunlarını; Şubat 2020 yılında Asgard’s Wrath yapımcısı Sanzaru Oyunlarını ve Haziran 2020; yılında ise Lone Echo’nun geliştiricisini satın aldı.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook VR geliştiricisi bir firmayı satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook VR geliştiricisi bir firmayı satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook VR geliştiricisi bir firmayı satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!