Okunma

Facebook, WhatsApp konusunda geri adım attı


17 Ocak 2020 Cuma 15:30
Facebook, WhatsApp konusunda geri adım attı

Yıllardır mobil cihazlarda ana iletişim uygulaması olan WhatsApp’ın, Facebook tarafından satın alınmasının üzerinden altı yıl geçti. İnternet devinin WhatsApp reklam hamlesi ile gelir elde etmek istediği ilk kez 2018’de duyurmuştuk.

O zamanlar WhatsApp’ın Başkan Yardımcısı olan Chris Daniels, Hikayeler bölümüne reklam eklemeyi planladıklarını duyurmuştuk. Bu hareketin arkasındaki fikir, uygulamadan biraz gelir elde etmek ve işletmelerin dünyadaki tüm WhatsApp kullanıcılarına ulaşmasını sağlamaktı.

Facebook, WhatsApp reklam planından vazgeçti!

Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni rapora göre Facebook, WhatsApp reklamları ile gelir elde etmekten vazgeçti. WhatsApp’a reklamları entegre etmenin en iyi yollarını bulmak için kurulan ekibin dağıtıldığı ve yürütülen çalışmalar için kullanılan kodların WhatsApp üzerinden silindiği dile getiriliyor.

Facebook, WhatsApp’ta reklam satma planlarından uzaklaşıyor gibi görünüyor. Konuyu bilen insanlar, WhatsApp’ın son zamanlarda reklamları hizmete entegre etmenin en iyi yollarını bulmak için kurulmuş bir ekibi dağıttığını açıkladı. Ekibin çalışması daha sonra WhatsApp’ın kodundan silindi.

Facebook’un bu konudaki çalışmaları tamamen sona erdirdiğine dair resmi bir açıklaması yok. Bu nedenle WhatsApp reklamları ilerleyen dönemde tekrar gündeme gelebilir.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook, WhatsApp konusunda geri adım attı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Telegram her geçen gün muhteşem özellikler ile büyümeye devam ediyor. Kesinlikle kullanmanızı öneriyorum muhteşem güvenli bir program.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Signal her geçen gün ilerliyor

  3. 💠Gakko💠 dedi ki:

    Teknoloji nere gidi bele

" Facebook, WhatsApp konusunda geri adım attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, WhatsApp konusunda geri adım attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, WhatsApp konusunda geri adım attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "