Okunma

Facebook, Wikileaks Sansürüne Karşı


07 Aralık 2010 Salı 08:30
Facebook, Wikileaks Sansürüne Karşı

ABD başta olmak üzere tüm dünyayı karıştıran Wikileaks belgelerinin etkisi hala devam ediyor. Wikileaks’in kendisine ve sitenin kurucusu olan Julian Assange‘a karşı yürütülen saldırılar da her geçen gün sıklaşıyor.

Amazon Web Services ve PayPal tarafından engellenen Wikileaks, dünya çapında birçok site tarafından da yasaklanmaya ya da uzaklaştırılmaya çalışıyor. Bunların arasında bazı sosyal ağlar da bulunuyor. (Hack’lenen Wikileaks’e Nasıl Girilir?)

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da çok sayıda kişinin “I am Wikileaks” diye ileti göndermesine rağmen, Wikileaks’in Trending Topics bölümüne çıkmaması buna örnek gösterilebilir.

 

Facebook’taki Wikileaks sayfası şimdilik kapatılmayacak

 

Facebook Kucak Açtı

Sosyal ağ denilince akla ilk gelen site olan Facebook ise Wikileaks’e yönelik tepkilere pek kulak asmıyor. (Wikileaks Göz Korkuttu)

Facebook yetkilileri, Wikileaks’in hayran sayfasını kaldırmayacaklarını açıkladı. Wikileaks sayfasının kurallara aykırı olmadığını belirten yetkililer, sayfada yasadışı bir yayın da yapılmadığını söylediler.

Facebook’taki Wikileaks hayran sayfasının yaklaşık 1 milyon üyesi bulunuyor.

 

:: Wikileaks’e karşı yürütülen sansür hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, Wikileaks Sansürüne Karşı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Wikileaks Sansürüne Karşı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Wikileaks Sansürüne Karşı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "