Okunma

Facebook Workplace kullanıma sunuldu


10 Ekim 2016 Pazartesi 17:45
Facebook Workplace kullanıma sunuldu

Facebook, Google ile internet sektörünün en değerli firmalarından. İnternette pek çok firmanın reklam noktasında iş ortağı olan Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi önemli isimlerin de sahibi. 

Google ile internet dünyasında ciddi bir rakip olan Facebook, dünyada pek çok şirket, organizasyon ve grup tarafından kullan Facebook at Work hizmetini Facebook Workplace olarak güncelledi.

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Apps hizmetini G-Suite adı ile güncellemesinden sonra Facebook’un bu hamlesi de dikkat çekiyor.

Karşınızda Facebook Workplace

Şimdiden dünya genelinde binden fazla organizasyon ve 100 binin üzerinde grup tarafından kullanılan Workplace ile ilgili Facebook, bazı dikkat çekici veriler açıkladı. O veriler;

– Hindistan, Norveç, ABD, Birleşik Krallık ve Fransa, Workplace’i en çok kullanan ilk 5 ülkeyi oluşturuyor.

– Workplace, Antarktika haricinde her kıtada kullanılıyor.

– Facebook, Workplace ile özellikle ofisleri olmayan ve masa başında çalışmayan insanlar için önemli bir boşluğu dolduruyor. Facebook Workplace’in mobil özelliği sayesinde perakende sektöründe çalışanlar, gemi mürettebatları ve baristalar gibi, daha önceden geleneksel iş yeri araçlarına erişimi olmayanlar da artık bu araçlara erişebiliyorlar.

Facebook’un Workplace için yaptığı güncellemeler ise şöyle:

Rekabetçi Fiyatlandırma modeli

Bu kapsamda şirketler kullanıcı başına, kullandıkları kadar ödeme yapabilecekler. Fiyatlandırma, bin adet aktif kullanıcı için aylık 2 USD, bin bir – on bin arası aktif kullanıcı için aylık 2 USD ve on bin üzerinde aktif kullanıcı için aylık 1 USD şeklinde olacak.

Yeni Özellikler

Workplace artık Çoklu Şirket Grupları (Multi-company Groups), Live, Tepkiler, Otomatik Çeviri, Video ve gruplar için sesli arama gibi özellikler de barındırıyor. Çoklu Şirket Grupları sayesinde farklı organizasyonların elemanları birlikte çalışabiliyor.

Workplace Partner Program

Facebook, Workplace Partner Program kapsamında Deloitte ve Microsoft gibi şirketlerle işbirliği yaparak kullanıcıların Workplace deneyimini geliştirmeye odaklanıyor.

Workplace, şirketlerin Haber Akış ı, Gruplar, Chat ve Canlı Video gibi tanıdık Facebook araçlarını kullanarak birlikte daha rahat çalışmalarını sağlıyor. Workplace’in mobil öncelikli tasarlanması sayesinde insanlar dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabiliyor.

Workplace’i kullanmak isteyen şirketler workplace.fb.com adresi üzerinden başvuru yapabiliyor.

:: Facebook Workplace kullanıyor musunuz? Kullanarak işinizde daha yüksek başarıya ulaştınız mı?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook Workplace kullanıma sunuldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Admin Hp elite x3, doc station ve yine elite x3 bağlantılı laptop hakkında yazı bekliyoruz, tam keremlik bir konu. Fırsat bulunca yayımlarsanız sevinirim. Nick:ercake

" Facebook Workplace kullanıma sunuldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Workplace kullanıma sunuldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Workplace kullanıma sunuldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "