Okunma

Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu!


21 Ağustos 2018 Salı 17:00
Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu!

MRI görüntüleme işlemlerini daha hızlı hale getirmek için Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu. Yapay zeka destekli sistem ile MRI işlemleri 10 kat hızlanacak.

NYU ile Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu

Manyetik rezonans görüntüleme (MRI) sağlık alanındaki en önemli teknolojilerden biri ve MRI ile birçok hastalık teşhisi kolaylıkla yapılabiliyor. Facebook ve New York Üniversitesi arasında yapılan iş birliğiyle, MRI işlemleri yapay zeka destekli hale gelecek. Yapay zeka destekli MRI, işlemleri daha hızlı hale gelecek.

New York Üniversitesi tarafından başlatılan fastMRI projesi için Facebook ile ortaklık kuruldu. 10 bin klinikten alınan 3 milyon MRI görüntüsüyle eğitilecek olan yapay zeka sistemi, MRI görüntülerini daha net hale getirecek ve aradaki boşlukları dolduracak. Böylelikle MRI işlemi 5 dakikaya kadar inebilecek. Bu da standart MRI işlemlerinin 10 kat hızlanacak olması anlamına geliyor.

Yapay zekanın süreci hızlandırılması ile MRI için hastaların uzun süreler beklemesine gerek kalmayacak ve teşhis süresi kısalacak. Ayrıca doktorlar daha net görüntüler ile doğru teşhis yapabilecek.

Facebook yapay zeka

Facebook yapay zeka ve veri odaklı çeşitli projeleri ile sağlıkta dijitalleşmeyi hızlandırıyor. NYU ile ortaklık yapılan bu projede ise verilerin güvenliğine odaklanılacak. Sağlık kayıtlarının anonim olarak kaydedileceği projede, hastaların kişisel verilerinin ve kayıtlarının çalınması önlenecek.
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "