Okunma

Facebook Yatırımcısı Dava Açıyor


24 Mayıs 2012 Perşembe 13:30
Facebook Yatırımcısı Dava Açıyor

Halka arz olayının Facebook için pek de parlak gitmediği bir gerçek. Gerek ilk gün NASDAQ’ta işlemlerin 30 dakika gecikmesi, gerekse Morgan Stanley’den gelen yorumlar neticesinde Facebook’un değeri 31 doların altına kadar geriledi. NASDAQ Başkanı Robert Grefield, yaşanan 30 dakikalık gecikmeye sebebiyet veren teknik aksaklık için utanç duyduğunu ifade etmişti.

  

NASDAQ’ın yaşadığı bu teknik aksaklık henüz tazeliğini korurken beklenmedik bir gelişme daha yaşandı. Facebook hisselerinde ikinci günden itibaren başlayan düşüşe öfkelenen yatırımcılar, NASDAQ’ı mahkemeye verdiler. Tarihin en büyük halka arz işlemlerinden birisi olarak kabul edilen Facebook’un hisselerinin satışa çıkmasının işlem hacminin yönetim kapasitesini aştığını ifade eden Greifeld’ın bu konuda sonraki adımının ne olacağı merak konusu.

Yatırımcılar, New York mahkemesine yaptıkları başvuruda NASDAQ’ın istenilen işlemleri saatlerde gerçekleştirilememesinden şikayetçi olurken “Teknik hatanın boyutunu bilseydik halka arzın fişini ilk gün çekerdik.” açıklaması geldi. Tarihte daha önce benzerine az rastlanan bu davanın sonucu ne olur şimdiden kestirmek çok güç, ancak şunu söylemek mümkün ki halka arz olayı Facebook’un beklediği gibi gitmiyor.

:: Sizce Facebook’un değerleri yükselişe geçecek mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Yatırımcısı Dava Açıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ve Google Facebook’u da satın alır…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kocaman bir balon.. patlasa da kurtulsak. .anahaberlerde, reklamlarda heryerde görmekten sıkıldık artık.. Gerçek dünyayı bıtraktık sanal alemde yaşar olduk

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Çok haklılar Facebook’un yöneticilerinin ve danışmanlarının açgözlülüğü yüzünden zarar ettiler. Sadece teknik hatayla da ilgisi yok bunun. Hisse başı 38$’dan halka arza başlamak çok büyük bir risk hele ki bir internet sitesi için. 2 sene içinde bir internet balonu daha patlayacak, görürsünüz.

" Facebook Yatırımcısı Dava Açıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Yatırımcısı Dava Açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Yatırımcısı Dava Açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "