Okunma

Facebook yeni bir suçlamayla karşı karşıya!


16 Nisan 2018 Pazartesi 09:00
Facebook yeni bir suçlamayla karşı karşıya!

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde sorgulanan ve ifadesi alınan Mark Zuckerberg, şimdi de Facebook üyesi olmayanları da internette takibe almak ile suçlanıyor. Zuckerberg’ün ifade sırasında sarfettiği bazı sözler, başını çok ağrıtacağa benziyor.

Facebook skandalı daha da büyür mü?

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta içerisinde Zuckerberg ifade vermeye çağırılmış ve Cambridge skandalı hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Canlı yayında milyonlarca kişi tarafından izlenen bu oturum sırasında Siteye üye olmayanları dahi internet üzerinden takip ediyoruz.” şeklinde bir cümle kendisinin ağzından çıkmıştı.

Bu cümlenin ardından birçok internet kullanıcısı da ayaklanmış durumda. Yani eğer kendinizi hiçbir zaman bu sitenin üyesi olmadığınız için güvende zannediyorsanız tamamen yanılıyorsunuz diyebiliriz.

Zira Facebook sizi de takip altına almış durumda ve hareketlerinizi bir şekilde izliyor. Zuckerberg bu konuyla ilgili olarak nasıl bir yöntem kullandıkları hakkında herhangi bir açıklama yapmadı ama yakın zamanda bu konuya da açıklık getirmek zorunda kalacağı kesin.

Zaten ABD hükümeti de Facebook’un bu topladığı bilgiler konusunda rahatsız olmuş durumda. Konunun üzerinin örtülmesini istemeyen hükümet yetkilileri, internet üzerindeki kullanıcılardan toplanan bilgilerin ne amaçla kullanıldığının açıklanmasını talep ediyor.

:: Yaşanan skandalların sonucunda bir devrin sonu gelebilir mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook yeni bir suçlamayla karşı karşıya!”

 1. Özgür dedi ki:

  Ya ciddimisiniz??
  Diyelim ki hiç facebook hesabınız yok.
  Ama arkadaşınızın var.
  Arkadaşınızla fotoğraf çektirdiniz ve arkadaşınız kendi hesabından paylaştı fotografı.
  Hoop artık sizinde yüzünüz facebookta ve arkadaşınızla ilişkilendirilmiş durumda.
  Hele başka birisi yada siz ooo ahmetle iyi eğlenmişsiniz dedi mi. Hoop hem isminiz hem suratınız artık face de.

" Facebook yeni bir suçlamayla karşı karşıya! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yeni bir suçlamayla karşı karşıya! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yeni bir suçlamayla karşı karşıya! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "