Okunma

Facebook yeni programı ile STK’ları güçlendirecek


15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:14
Facebook yeni programı ile STK’ları güçlendirecek

Sosyal medya platformları ile birlikte Sivil Toplum Kuruluşları’nın etki alanları genişlemeye başladı. Artık daha geniş kitleye çok daha hızlı bir şekilde ulaşan STK’lar ses getiren sosyal medya çalışmalarına imza atıyor. Durum böyle olunca platformlar da STK’larla olan iletişimi artırmak için yeni programlarını hayata geçiriyor. Son olarak, İstanbul’da düzenlenen etkinlikle birlikte Facebook Sivil Toplum Programı hayata geçirildi. Şirket, bu sayede STK’ları daha iyi destekleyecek ve sosyal bağışa dikkat çekecek.

Sivil Toplum Programı ile STK’ların etki alanı genişleyecek

Facebook Sivil Toplum Programı ile STK’ların dijital okuryazarlık becerileri geliştirilecek. Aynı zamanda program kapsamında kuruluşlara daha fazla kaynak sunulacak ve sosyal medya kampanyaları da desteklenecek.

Programın iki ana başlığı bulunuyor. İlk kısımda Facebook Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle her üç ayda bir dijital okuryazarlık eğitimleri düzenlenecek. Sosyal medya ve iletişim odaklı olacak eğitimlere, tüm STK üyeleri katılım gösterebilecek. Diğer kısımda ise STK’lara her ay ajans desteği verilecek. Program dahilinde STK’lar workshop’lar ve kampanyalara dahil olacak.

Paylaşılan istatistiklere göre, Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının yüzde 32’lik kısmı sosyal amaca hizmet eden aktivitelere katılıyor. Ayrıca yüzde 11’i ise Facebook’ta gördüğü paylaşımlar ardından bağış yapmaya karar veriyor. Bu oranların ışığında yeni programın STK’ların etki alanını genişleteceğini söyleyebiliriz.

Program hakkında konuşan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Çağatay Pekyörür yaptığı açıklamada, Sosyal Bağış Hareketi’nin geçmişinin 2017 yılına dayandığına değindi. Bu hareketin, sosyal bağışın altını çizmek adına yeniden yapılandırıldığını söyledi.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook yeni programı ile STK’ları güçlendirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yeni programı ile STK’ları güçlendirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yeni programı ile STK’ları güçlendirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "