Okunma

Facebook yeni video servisini duyurdu


13 Aralık 2016 Salı 04:00
Facebook yeni video servisini duyurdu

Facebook video konusunda rakiplerinin gerisinde kalmak istemiyor. Bu amaçla, kısa süre önce duyurduğu Live video servisine şimdi de 360 derece videoların izlenebileceği Live 360 hizmetini ekledi.

Yeni video hizmeti, adından da anlaşılabildiği gibi, 360 derece videolar sunacak.

360 derece National Geographic belgeseli

Facebook bu hizmeti promote etmek için National Geographic ile de iş birliği yapıyor. Popüler belgesel kanalı, Live 360 üzerinde, Mars deneylerinin 360 derece çekilmiş videolarını yayınlayacak.

National Geographic şu anda Utah’ta kurulan özel bir tesiste, Mars’ta yaşayacak astronotların yaşam koşullarını test etmek ve olası sorunları tespit etmek için, Mars koşullarının simüle edildiği bir habitat içinde test yapıyor.

Facebook’un yeni Live 360 videoları hemen kullanıma açılmayacak. Sosyal medya servisi bu özelliği önce seçilmiş bazı sayfaların kullanımına açacak.

Ardından daha fazla Sayfa özelliği kullanmaya başlayacak. 2017’nin sonuna doğru ise tüm kullanıcılar canlı 360 derece videolar yayınlamaya başlayabilecek.

:: 360 derece videolar için ne düşünüyorsunuz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook yeni video servisini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yeni video servisini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yeni video servisini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "