Okunma

Facebook yeni video uygulaması mı hazırlıyor?


26 Ekim 2016 Çarşamba 04:00
Facebook yeni video uygulaması mı hazırlıyor?

Facebook canlı video yayını konusunda rakipleri kadar hızlı ilerlemese de sağlam adımlar attığı açık. Sosyal medya devinin kısa süre önce duyurduğu Facebook Live artık yerli yerine oturmuşken, şimdi de onu geliştirecek başka uygulamaların haberleri geliyor.

Facebook’un Şef Ürün Müdürü Chris Cox’un bir röportaj sırasında ekranda gösterdiği uygulama büyük dikkat çekti.

Canlı video yayınında devrim

Canlı videoların üzerine farklı filtreler ekleyerek video yayınına sanatsal bir dokunuş kazandıran uygulamanın, Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni bir ürün olduğu anlaşıldı.

Fox yeni uygulama için “stil transferi uygulaması,” ismini kullanırken Facebook’un uygulamaya henüz resmi adını vermediği de anlaşıldı.

Uygulamanın, oldukça popüler olan Prisma uygulamasına benzediği de dikkat çekti.

Ancak Prisma uygulamasında efektlerin fotoğrafa uygulanması için birkaç saniye beklemek gerekirsen, Facebook’un uygulaması canlı video yayınlarını anında efektli olarak yayınlayabiliyor.

Cox, yeni uygulama için “kameranın gerçekten çok etkileyici görünmesini sağladık ve bu şu anda üzerine büyük yatırım yaptığımız bir konu,” ifadesini de kullandı.

Cox’a göre, önümüzdeki yıllarda dünyadaki internet trafiğinin %70’ini video içerikleri oluşturacak. Bu da Facebook’un video işini ciddiye alması için son derece yeterli bir sebep.

:: Sizce Facebook video içerik konusunda rakipleri ile yarışabilir mi?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook yeni video uygulaması mı hazırlıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yeni video uygulaması mı hazırlıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yeni video uygulaması mı hazırlıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "