Okunma

Facebook’a En Çok Hangi Şehir Giriyor?


25 Şubat 2010 Perşembe 08:30
Facebook’a En Çok Hangi Şehir Giriyor?

Dünyanın önde gelen sosyal ağlarından Facebook, yüz milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Adeta dünyanın yeni büyük ülkesi olan Facebook’u en çok kullanan şehir belirlendi. Experian Hitwise şirketinin Birleşik Krallık’ta yaptığı araştırmaya göre, İngiltere’nin Sunderland kenti Facebook kullanımı konusunda ilk sıraya yerleşti.

Nüfusunun %24’ünün popüler sosyal ağa girdiği belirtilen Sunderland, bu alanda Birleşik Krallık’taki diğer şehirlerden daha fazla kullanıcıya sahip. Lokal bir taraftar kitlesine sahip olan kentin futbol kulübünün Facebook’taki sayfasında 9000’in üzerinde fan bulunuyor.

Birleşik Krallık’ta Facebook’u Sunderland şehrinden sonra en çok kullananların, Durham, Bolton, Llandudno ve Manchester olduğu belirtiliyor. Maalesef Experian Hitwise’ın verileri rakamlarla desteklenmiyor.

:: Facebook’u hangi sıklıkla kullanıyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’a En Çok Hangi Şehir Giriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a En Çok Hangi Şehir Giriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a En Çok Hangi Şehir Giriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "