Okunma

Facebook’a Yepyeni Özellik


28 Ağustos 2014 Perşembe 19:02
Facebook’a Yepyeni Özellik

Özellikle hızlı gelişen ülkelerde ağ hızlarında farklılık görülebiliyor ve altyapılar da sürekli değişiyor. Bu nedenle işletmelerin insanlara erişerek, mobil cihazlarında değerli deneyimler edinmelerini sağlamaları zorlaşıyor. Sosyal ağ kullanıcıları, telefonlarında hızlı ve pürüzsüz deneyimler elde etmek istiyor. Facebook’un sunduğu yeni hedefleme özelliği kullanıcıların Facebook deneyimini ihtiyaçlarına göre düzenlerken, bant genişliği ve veri ücretlerini de göz önünde bulunduruyor.

Bu yeni özellik, insanlara global seviyede ulaşmak isteyen pazarlamacıların ana ihtiyacını karşılıyor: İnsanlara çeşitli cihazlar ve çeşitli bağlantı hızlarında ulaşabilmek. Bu özellik sayesinde pazarlamacılar, özellikle veri planlarının kısıtlı, temel fonksiyonlu telefonların yaygın olduğu hızlı gelişen ülkelerde cihaz ve erişim hızına göre en iyi deneyimi oluşturabiliyor.

Gelişmekte olan ülkeler öncelikli

Facebook, Temmuz ayında hızlı gelişen ülkelerdeki insanlara ihtiyaçlarına göre deneyimler oluşturmaya yönelik bağlılığını açıklamıştı. Yeni global hedefleme özelliği de Facebook’un bu doğrultudaki yeni adımını temsil ediyor. Hindistan’daki “kaçırdığın aramaya geç” özelliği, kültürel alışkanlıklara göre ürün geliştirilmesinin bir örneği.

Facebook, şimdi de insanların hangi cihazı kullandığı ve/veya bağlantı hızı fark etmeksizin, pazarlamacıların onlara erişim deneyimini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Bu, özellikle Endonezya, Tayland, Hindistan gibi en düşük özelliklere sahip cihazlar ve bant genişliğinin kullanıldığı ülkeler başta olmak üzere global çapta önem taşıyor. Bant genişliği ile hedefleme özelliği global olarak, Ad Create (Reklam Oluştur), Power Editor ve API üzerinden sunuluyor.

:: Facebook’a hangi bağlantıyla giriyorsunuz?




yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’a Yepyeni Özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Yepyeni Özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Yepyeni Özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "