Okunma

Facebook’da Gönderiler Daha Uzun Olacak


05 Aralık 2011 Pazartesi 10:00
Facebook’da Gönderiler Daha Uzun Olacak

Facebook, gönderilerinizi paylaşmak için Twitter gibi 140 karakterle sınırlı bir alan sunmuyor. Ancak karakter sayısını yazmayan Facebook’un gönderileri de sınırsız değil. Hatta uzun bir süredir de oldukça sınırlıydı. Facebook, kullanıcılardan gelen yoğun şikayetlerden bıkmış olacak ki bu konuda oldukça radikal bir değişikliğe gitmişler.

Facebook açıldığı zaman aslında Twitter’dan ufak bir farkla kullanıcıların gönderilerini 160 karakter ile sınırlıyordu. Kuruluşundan beri olan bu sınır Mart 2009’da 420’ye çıkarılmıştı. Uzun gözükse de aslında gönderileri oldukça sınırlayan karakter sayısı bu yıl içerisinde birçok kez değişti. Öncelikle Temmuz ayında 500’e çıkarıldı. Kullanıcılar değişikliği çok az bulunca Eylül ayında 5 bine çıkarıldı. Ancak Facebook bu işle bir daha ilgilenmek istemiyor olacak ki geçtiğimiz gün sınırı 60 bin karaktere çıkararak sınırı oldukça yukarı taşıdı.

Bizim yazdığımız uzun incelemelerin de ortalama 15 bin karakter olduğunu düşünürsek, bir gönderi için 60 bin karakter sınırı aslında pek de sınır sayılmayacak bir rakam diyebiliriz.

Facebook’un bu değişikliği yapmasındaki sebebin Google+ olduğu tahmin ediliyor. Google, kullanıcıların gönderilerine bir sınır koymadıklarını, istedikleri kadar uzun yazı yazabileceklerini açıklamıştı. Yapılan denemede ise aslında 100 bin karakter sınırının olduğu ortaya çıkmıştı.

Artık Facebook’da istediğiniz kadar uzun gönderiler yazabilirsiniz.
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’da Gönderiler Daha Uzun Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’da Gönderiler Daha Uzun Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’da Gönderiler Daha Uzun Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "