Facebook’daki Bilgileriniz Ne Kadar Güvende?


14 Mayıs 2010 Cuma 14:30
Facebook’daki Bilgileriniz Ne Kadar Güvende?

Son 6 aya kadar altın dönemlerini yaşayan Facebook, ticareleşmenin getirdiği olumsuz koşullarla yüzleşiyor. İnternetin reklam devi olmak isteyen site bu uğurda ilk önce kullanıcıları mahdur ederek güvenlik ayarlarında bazı değişikliklere gitmişti.

Site yönetimi geçtiğimiz haftalarda Facebook kullanıcılarına bedava tüketim anketi yaptıran beğenme (like) sistemini aktif etti. Artık kullanıcılar, üyelerden web sitelerine kadar herşeyi beğenip bu konuda ücretsiz bir piyasaya araştırmasının parçası olabiliyordu.(Facebook, Beğenilenleri Önerecek)

Bu yatırımlar başta basın olmak üzere birçok kişinin dikkatini çekti. Dün başta Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg olmak üzere sitenin tüm üst düzey yöneticileri gizli bir toplantıda birleşti. Ünlü sosyal ağın güvenlik kurulu denilecek bu olayı ise Reuters haber ajansı ortaya çıkarttı.(Facebook Hatasını Kabullendi)

Facebook reklam payını kaybedebilir

Reuters‘e olayı sızdıran gizli kaynak Facebook’un Amerikan Senatosu yüzünden zor durumda olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan güvenlik açığı nedeniyle tekrar gündeme gelen Facebook ABD senatörlerini bu sefer fazlasıyla kızdırmıştı. (Facebook’ta Dev Güvenlik Açığı)

Kaynağın bildirdiğine göre ABD hükümeti Facebook‘un bu reklamcılık faaliyetlerinde hiç de memnun değil. Sitenin kişisel bilgileri şirketlere aktarmasını engellemek için Amerika yeni kanunlar hazırlamayı düşünüyor. Bu durumdan çekinen Facebook yönetim kurulu yeni stratejisini belirlemek için toplandı.

Eğer ABD Senatosu böyle bir karar alırsa diğer ülkelerde Facebook‘a karşı benzer eylemlere geçecektir. Yaşanması muhtemel bu olay ise ünlü sosyal ağın reklam gelirlerini düşüşe geçirecek.

:: Facebook’daki özel bilgilerinizin güvende olduğunu düşünüyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’daki Bilgileriniz Ne Kadar Güvende? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’daki Bilgileriniz Ne Kadar Güvende? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’daki Bilgileriniz Ne Kadar Güvende? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!