Okunma

Facebook’ta Çılgın Çöpçatan Uygulaması


22 Şubat 2011 Salı 08:48
Facebook’ta Çılgın Çöpçatan Uygulaması

Dünya çapında 500 milyon kişi tarafından kullanılan Facebook bazıları için yeni ilişkilere açılan sanal bir kapıdan farksız. Site üzerinden tanıştıkları kişilerle sevgili olan insanlar, ilişkilerini yine bu yöntemle bitirmeyi tercih ediyor.

Durum böyle olunca, hoşlandığı üyenin aslında ilişkide olduğunuöğrenen üyeler hayalkırıklığına uğrayabiliyor. Sitenin ilişkiler konusunda geldiği bu yeni seviye, Dan Loewenherz adlı bir programcının ilgisini çekmiş.

Çevresindeki insanların sosyal ağlarda bir kez gördükleri profillerin ilişki durumu yüzünden şikayet ettiklerini gören Dan, bu sorunu çözecek bir uygulama geliştirdi.

Uygulama Nasıl Çalışıyor?

Breakup Notifier adlı uygulamaya üye olduktan sonra, ilişki durumunu takip etmek istediğiniz kişileri listenizden seçiyorsunuz. Uygulama sürekli bu kişilerin ilişkilerinde yaşanılan değişikleri rapor halinde belirttiğniiz e-posta adresine yolluyor.

Böylece beğendiğiniz kişi için saatlerce Facebook başında vakit geçirmek yerine bilgi sizin ayağınıza geliyor. Loewenherz her ne kadar bu durumla dalga geçmek için uygulamayı yayınlamış olsa da birkaç gün içerisinde 1.760 kişi Breakup Notifier’ı kullanmaya başladı.

Geliştirici mizah için yaptığı uygulamanın bu denli ilgi görmesinden ve gerçekten ilişki takibi için kullanılmasından dolayı şaşkın olduğunu belirtiyor. Uygulamaya ulaşmak için tıklayınız…

:: Bu uygulamayı sevdiğiniz kişileri takip etmek için kullanacak mısınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook’ta Çılgın Çöpçatan Uygulaması”

  1. mr_rain42 dedi ki:

    Geçenlerde bir arkadaşımın durumu ilişkisi yok değişmişti. Merak ettim o değilden arayıp sordum yenge falan nasıl diye. Meğerse boşanmışlar Çok kötü oldum gerçekten

" Facebook’ta Çılgın Çöpçatan Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta Çılgın Çöpçatan Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta Çılgın Çöpçatan Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "