Okunma

Eski Gönderileri Bulmak Kolaylaşıyor


01 Eylül 2014 Pazartesi 06:30
Eski Gönderileri Bulmak Kolaylaşıyor

Facebook ilk çıktığında her şey çok tazeydi. Paylaşımlar oldukça seyrekti ve kişi listesi 100’ü geçmiyordu çoğu kullanıcı için. Aradan yıllar geçtikçe, kişi listeleri arttı, paylaşımlar çoğaldı ve eski bir gönderiyi hatırlamak, hele onu bulup çıkarmak neredeyse imkansız hale geldi.

İki yıl önce yazdığınız bir yazıyı bulmak için mobil cihazlarda profil sayfanızı saatlerce aşağı kaydırmaktan başka bir yol yok. Şimdi ise Facebook bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre, Graph Search özelliği ile eski gönderiler anahtar kelime (keyword) bazında aranabilecek.

Böylelikle yıllar önceye geri gidip, neler yazdığınızı görmek, o dönemde nasıl bir düşünce tarzını benimsediğinizi gözlemlemek eğlenceli olacaktır. Özellikle aradan bir 5-10 yıl geçtikten sonra, Facebook’taki eski gönderiler adeta dijital bir günlük niteliği taşıyacaktır. Güncellemenin Android ve iOS platformları için yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

:: Facebook’ta eski gönderilere bakıp iç geçirdiğiniz oluyor mu?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Eski Gönderileri Bulmak Kolaylaşıyor”

  1. Anonim dedi ki:

    2014 yılı gönderileri

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yıl 2016 hala gelmedi ak

" Eski Gönderileri Bulmak Kolaylaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Gönderileri Bulmak Kolaylaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Gönderileri Bulmak Kolaylaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "