Okunma

Facebook’tan 2015 Tahminleri


22 Aralık 2014 Pazartesi 18:12
Facebook’tan 2015 Tahminleri

Facebook Ürün Pazarlama Müdürü Matthew Idema, geçtiğimiz yıldaki eğilimlerin önümüzdeki seneye ne şekilde yansıyacağını açıkladı. Idema’nın tahminlerine göre mobil pazarda güçlü bir yükseliş sözkonusu olacak iken, pazarlama dünyası için 2015 daha kişisel müşteri etkileşimlerine sahne olacak.

Facebook’un 2015’ten dijital pazarlama üzerine beklentileri ise şu şekilde; tıklama sayısı bazlı ölçümler işin sadece küçük bir kısmı ve yeterli detaya sahip değil. Yeni yılda daha kesin ve yeni ölçüm araçlarıyla pazarlamacılar neyin işe yarayıp yaramadığını, kendileri için önemli olan marka ölçümleri ve satışlara odaklanabilecekler.

Kazanan işletmeler ise daha kişisel yaklaşımlara sahip olanlar olacak. Pazarlamacılar her zamankinden daha fazla bilgi ve araca sahip, müşteriler de farklı kanallarda reklamların ilgilerini çeken içeriğe sahip olmasını arzuluyor. Bu arada mobil ürünler tüketicinin dikkatini daha çok çekecek, görsel anlamda daha fazla seçeneğin mevcut olması alışveriş yapmanın şeklini farklılaştıracak. Pazarlamacılar ise insanlara bu odak üzerinden yaklaşacak.

14-12/22/matthew-idema.jpg

Bizi bekleyen 10 yıl içerisinde dünya nüfusu artmaya devam ettikçe, artık daha çok Amerika dışındaki ülkelerde yaşanacak. eMarketer’ın verilerine göre önümüzdeki 3 yıl içinde cep telefonu ile bağlanma oranı küresel bazda yüzde 61,1’den, 69,4’e yükselecek. Mobildeki bu yükseliş firmalar ve pazarlamacılar için takip edilecek yeni bir yol anlamı taşıyor.

Müşteri ile olan iletişimin önemi artarken, gerçek zamanlı diyalog seçenekleri öne çıkacak. Müşteri ilişkilerinde mesajlaşma seçenekleri de yükselişe geçecek.

:: Facebook’un yeni yıl tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook’tan 2015 Tahminleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Dünya nüfusu artıyor şaka gibi Dünyada kendimi fazla hissederken millet 10 çocuk yapıyor

" Facebook’tan 2015 Tahminleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan 2015 Tahminleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan 2015 Tahminleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "