Okunma

Facebook’tan Fotoğraf Atağı


02 Ekim 2010 Cumartesi 14:30
Facebook’tan Fotoğraf Atağı

500 milyon üyeye sahip popüler sosyal ağ Facebook, paylaşılan milyonlarca fotoğrafa ev sahipliği yapıyor. Kullanıcıları sosyal ağlara çeken ilk nedenlerden biri olan fotoğraf paylaşımı, kuşkusuz Facebook’un da gözardı edemeyeceği bir etken. Sitenin çeşitli bölümlerinde birçok yenilik yapan ekip son olarak da bu konuya el attı. (Facebook Chat Genişliyor!)

 

 

Sıfırdan kod yazan Facebook yetkilileri, fotoğraflarda yeni bir deneyim sunuyor. Yapılan en büyük değişim, fotoğraf kalitesinin 720 pikselden 2048 piksele çıkarılmış olması. Bu sayede yüksek çözünürlüklü fotoğraflar da siteye yüklenip sorunsuz bir şekilde izlenebilecek.

Dinamik Görüntüleme

Fotoğraf sistemini kökten değiştirme yoluna giden Facebook, fotoğraf görüntüleme konusunda da birtakım değişiklikler yaptı. Yenilenen sistem ile fotoğraflar arasında gezinirken, her seferinde yeni bir sayfaya gitmenize gerek yok.

 

 

“Light Box” olarak bilinen özelliği entegre eden yetkililer, fotoğrafların daha dinamik ve estetik bir şekilde görüntülenebilmesini sağlıyor. Fotoğraf yükleme özelliğini de değiştiren Facebook, birden çok fotoğrafın tek seferde ortak olarak etiketlenmesini de sağlıyor. Yükleme ekranında fotoğraf kalitesini de (Standart / Yüsek Çözünürlük) seçebildeğiniz bir bölüm bulunuyor.

:: Facebook’un bu yeniliğinden memnun musunuz? Fotoğraf paylaşımında daha ne gibi değişiklikler yapılabilir?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’tan Fotoğraf Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Fotoğraf Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Fotoğraf Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "