Okunma

Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik


14 Temmuz 2012 Cumartesi 15:10
Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de aktif olarak kullanılan sosyal ağ devi Facebook çalışmalarını son dönemde hayli arttırdı. Türkiye’de yaklaşık 31 milyon kişinin üye olduğu servis son olarak Zaman Tüneli’ni kullanan marka sayfalarınımobil platformlara taşıdı. Kısa süre önce ise Yahoo ile sonu gelmeyen patent davasında anlaşarak önemli bir sorunu geride bırakan site diğer taraftan yeni butonu “İste” ile finansal açıdan farklı bir gelir modeli benimdesi.

Gerek tasarım anlamında gerek fonksiyonel özellikler bakımından çeşitli güncellemeler yaşayan Facebook şimdi de özel günlerin üzerinde yoğunlaştı. Genel anlamda doğum günü ya da yapılacak bir etkinlik hakkında çalışan bildiri sistemi şimdi daha özele girmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda revizyona uğratılan sistem artık daha aktif rol alacak. Herhangi bir arkadaşınız ilişki durumunu “Evli” ya da“Nişanlı” olarak değiştirdiğinde ilgili gelişme ana akış ekranının yanı sıra sağ üst menüden de yayınlanacak. Kişilerin bu tarz özel günlerini daha fazla arkadaşına duyurmak isteyen yetkililer belirtilen durum güncellemelerini etkinlik bölümünde yayınlayarak tebrik mesajlarında bir artışın olmasını hedefliyor.

Ayrıca bu sayede kopan veya kesintiye uğrayan arkadaşlık bağlarını güçlendirmek isteyen Facebook, günümüzde birçok üyenin -başta doğum günü olmak üzere- çeşitli etkinlikleri sosyal ağ üzerinden takip ettiğini belirtiyor. Bu yüzden adeta yeni bir iletişim trendi olan site kişilere daha  fazla alanda hizmet vermek istiyor. 

Mark Zuckerberg Evlendi!

:: Facebook’un özel günlere dair bu yeniliğini nasıl buldunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İlişki durumunu değiştirince;
  – Oooo.. Baba hayırlı olsun.
  – yenge de iyiymiş
  gibi yorumları yapan arkadaşlar için iyi haber 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mark evlendi ya ondan hep bunlar 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haber resmine bak bu kadar ciddi bir evlilik daha olmaz herhalde. Geline acıdım.

" Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "