Okunma

Facebook’tan Lobi Faaliyetleri!


28 Ekim 2010 Perşembe 07:30
Facebook’tan Lobi Faaliyetleri!

Facebook’un başı, Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaletiyle dertte zira eyaletin, “Sosyal Ağ Mahremiyet Yasası” sert önlemlerle geliyor. Yasaya göre, 18 yaşından küçüklerin telefon numarası ve adres gibi bilgileri paylaşması sakıncalı hale gelecek ve buna aracılık eden siteler, önemli yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

 

Amerikalı gençlerin gözde sosyal ağ sitelerinden olan Facebook’un canı da ziyadesiyle yanacak. İddialara göre medya servisi yetkilileri, senatörler ve eyalet genel sekreteri arasında mekik dokuyarak, yasanın yürürlükten çıkması için lobi faaliyetleri yürütüyor ve şimdiden binlerce dolar harcamış durumda. Faaliyetlerin işe yarayıp yaramayacağını ise zaman gösterecek.

:: Sizce Facebook’un lobi faaliyetleri işe yarayacak mı?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’tan Lobi Faaliyetleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Lobi Faaliyetleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Lobi Faaliyetleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "