Facebook’tan sahte hesaplar için yeni adım: Etiket


10 Nisan 2021 Cumartesi 07:01
ABONE OL
Facebook’tan sahte hesaplar için yeni adım: Etiket

Facebook, platformdaki milyonlarca kullanıcısı ile en çok kullanılan sosyal medya uygulamalar arasında yer alıyor. Bu çok sayıda kullanıcı ve zamanla teknolojideki hızlı evrim, yenilikleri de beraberinde getiriyor.

Facebook, özellikle halk arasında kafa karışıklığını ve çevrimiçi öfkeyi önlemek amacıyla kullanıcılara; belirli bir gönderinin ne hakkında olduğu konusunda daha fazla bilgi edinebileceği etiket sistemini ilk başta Amerika olmak üzere tüm dünya için kullanıma sundu.

Facebook etiket sistemiyle gerçek ve sahte hesapları ayırt etmeyi sağlayacak

Facebook’ta bulunan her sayfa ünlü bir kişinin resmi hesabı değil. Sadece mizah ve eğlence kaynağı olarak kullanılan bazı sayfalar da bulunuyor. Ancak kullanıcılar bazen bu noktayı anlayamayabiliyor. Bu durumu gören Facebook, kullanıcılarına yol gösterebilecek etiket sistemine geçiş yapıyor.

Facebook, belirli bir sayfanın ‘kamu görevlisi’, ‘hayran sayfası’ veya ‘hiciv sayfası‘ olup olmadığını belirleyen bir dizi yeni etiketi test ediyor. Bu yeni etiket, gönderilerdeki sayfa başlıklarının altında görünecek ve kullanıcıların hangi bağlamda ve bu belirli gönderilerin neden sayfalarında gözüktüğünü bilmelerini sağlayacak.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/facebooktan-sahte-hesaplar-icin-yeni-adim-etiket-1.jpg

Yukarıda paylaşılan sağ taraftaki görselde: “Hiciv sayfaları nedir? Mizah abartısı ve saçmalığı bir noktaya değinmek için insanların sosyal yorumları paylaşmasının bir yoludur. Neden hiciv sayfaları olarak etiketleniyor? Hiciv sayfalarından gelen gönderiler, kamuya mal olmuş kişilerden veya geleneksel haber kaynaklarından gelen gönderilere çok benzer görünebilir. Sayfalar, bu karışıklığı önlemek için kendilerini hiciv sayfaları olarak etiketleyebilir.” ifadelerine yer veriliyor.

Facebook’ta gezinirseniz, belirli bir gönderinin eğlence amaçlı olduğunu anlamayan birçok insan görebilirsiniz. Bu yeni özellik, insanlara gönderinin doğru bağlamını söyleyerek bunu azaltmaya yardımcı olacaktır.

Gün boyunca sosyal medyada birçok kez kızgın yorumlar ve nefret bulunuyor. Şirket bu özelliğin bu faktörü bir ölçüde azaltacağını umuyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook’tan sahte hesaplar için yeni adım: Etiket konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan sahte hesaplar için yeni adım: Etiket ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan sahte hesaplar için yeni adım: Etiket ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?