Okunma

Facebook’tan yeni uygulama Lasso!


25 Ekim 2018 Perşembe 12:00
Facebook’tan yeni uygulama Lasso!

Genç kitleyi geri kazanmanın yollarını arayan Facebook, Tiktok’a rakip olacak Lasso uygulaması üzerinde çalışıyor. Peki, yeni uygulama nasıl olacak?

Sosyal medya devi Facebook, bir süredir genç kullanıcı kitlesini diğer sosyal medya platformlarına kaptırmakta. Genç kitlenin ilgi ve alakasını tekrar kazanmak isteyen Facebook, yeni Lasso uygulamasını geliştirdiği ortaya çıktı.

Lasso uygulaması TikTok’a en büyük rakip olacak

Mevcut Facebook çalışanlarından alınan bilgilere göre Lasso uygulaması, kullanıcıların popüler şarkıları söyleyerek veya dans ederek video çekebilmelerine olanak sağlayacak. Ayrıca Lasso uygulaması, son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok’un da en büyük rakibi olacak. Böylece Facebook, TikTok’un en çok kullanan kesim olan genç yaştaki kullanıcıların ilgisini tekrar kendi üzerine çekebilecek.

Haberin kaynağına göre Lasso uygulaması, Çin teknoloji devi ByteDance’ın sahibi olduğu TikTok’tan pek farklı olmayacak. Uygulama, Facebook’un baş ürün tasarımcısı Brady Voss’ın ekibi tarafından tasarlanacak. Aynı ekip Facebook videoları ve Watch uygulaması üzerinde de çalışmıştı.

Artık Lasso uygulaması üzerinde çalışacak olan Voss, daha önce Facebook’un TV uygulaması ve yakın zamanda kaldırılan Hello üzerinde de çalışmıştı.

Lisans çalışmaları çoktan başladı

Facebook, 2016 yılından beri genç kullanıcıların ilgisini kazanacak ve Musically’e rakip olacak bir uygulama arayışındaydı. Görüşünü Lasso uygulaması ile bu arayışını snunda kapatmak istiyor. Bu yılın başlarında lisans çalışmalarına başlayan Facebook, yeni projesinin altyapısını hazırlamaya bir süre önceden başladı.

Facebook yeni arayışlar içinde

Facebook’un Lasso’yu ilk planladığı süreden bu yana ise TikTok kullanıcı kitlesini oldukça genişletti. Sadece 3 ay önce ABD’de 32. iPhone uygulaması olan TikTok, 5. sıraya kadar yükseldi.2016’nın kış döneminden itibaren kullanım oranı %60’tan %36’a inen Facebook’a Instagram ve WhatsApp dışında kullanıcı kazanmak için farklı bir yol gerekiyordu. Yine de Lasso uygulaması ile bile ABD’de genç kitlenin %5’ini elinde tutabilen Facebook’un işi kolay görünmüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook’tan yeni uygulama Lasso!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Facebook devri bitti üstat..

" Facebook’tan yeni uygulama Lasso! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan yeni uygulama Lasso! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan yeni uygulama Lasso! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "