Okunma

Facebook’tan Yeni Uygulamalar Yolda


18 Ocak 2014 Cumartesi 12:00
Facebook’tan Yeni Uygulamalar Yolda

Facebook, 2014 yılı itibariyle sosyal ağ hizmeti çerçevesini genişleterek yazılım alanına da adım atıyor. Kendi Facebook yazılımları dışında mobil dünya için çeşitli planları olan şirketin 2014 hedefleri çok geniş. CEO Mark Zuckerberg, daha inovatif düşünen bir geliştirici ekibe sahip olduklarını dile getirdi.

Bu konu ile ilgili detay vermeyen Zuckerberg, ilerleyen zamanlarda açıklamalarda bulunacaklarını söyledi. Mobile World Congress’te bir etkinlik düzenlemesi beklenen Facebook’un yeni projeleri Şubat ayında açıklanabilir.


Kaynak ve haber okuma uygulamları gelebilir

Söylentilere göre tekil uygulamalardan bir tanesi News-Feeder tarzında kaynak ve haber okuma yazılımı olacak. Öte yandan tüm akıllı mobil cihazlar için hazırlanan bir üçüncü parti sohbet programı da dillerde dolaşan bir diğer dedikodu.

Kaynakların merkezinin güvenilir olduğu söyleniyor ancak yine de Mobile World Cogress’i bekleyip resmi ağızlardan gelecek olan açıklamaları duymakta fayda var.

:: Facebook’un tekil uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarYusuf Büyüktalaş

Tüketici elektroniği odaklı dergi editörlüğü yapmış olan yazar donanıma, PC oyunlarına ve otomobil yarışlarına yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Facebook’tan Yeni Uygulamalar Yolda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  3GB RAM’li note 3 de kasıyor ama eski telefonum 512mb RAM’li iPhone 4S’de bile kasmıyor.. Burada işletim sisteminin uygulama stabilliği açısından önemi yeterince görülüyor. Kağıt üstündeki ram değerlerine göre telefon almak mantikli değil çünkü aynı işletim sistemi olmadığı için sağlikli sonuçlar alamazsınız..

  iPhone4S ‘den Note3 e geçmiştim beklentilerimi karşılamadı iPhone 5S’e geçtim.. iOS işletim sistemini daha üstün buluyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  andoid facebook uygulaması için görüntülü konusmA koysunlar Harika olur tAdından yenmez.. mark duy sesimi koy görüntülü konusmayı mobil telefonlara 🙁 :/ 🙂

 3. rohirrim dedi ki:

  Ben mark’ın yerinde olsam Face hemen satarım… şişti şişeceği kadar daha da şişmez… bundan sonrası düşüş…

 4. Swat_TR dedi ki:

  Gençleri kaybettiler. Artık yaş ortalaması 45 ve üzeri. Bu saaten sonra hiç boşuna yenilikler peşinde koşmasınlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hesap dondur rahatla.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  dandroidde elbette kasar. iphone candır ios kandır 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ilk önce bi sadeleşmeli uygulama. ram falan bırakmıor telefonda kullanıcı isteğine göre kısıtlamalar ve stabilite gelirse daha uygun olur !

 8. SDN Okuru dedi ki:

  begenmedim butonu 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen önce bir android uygulamalarını düzeltmeyi başaramadılar. Koskoca Facebooksun sen 3 yıldır adam akıllı yapamadılar. Ayrıca Facebook çok yavaş hareket ediyor. 2 ay sonra yeni tasarımın tanıtılış yıldönümü ama hala yeni tasarıma geçmedi profiller. Bir de bekleme sırasına girmiştik…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook app gibi kasım kasım kasılan bir uygulama yapmasınlarda

 11. SDN Okuru dedi ki:

  yeni açıklar gelicek yani 🙂

 12. neskalii dedi ki:

  ağzıyla kuş tutsa umrumda değil

 13. SDN Okuru dedi ki:

  onları bıraksında önce şu facebook uygulamasını adam akıllı bi yapsın.2 gb ramli g2 de , 3 gb ramli note3 te bile kasıyor ve hala daha bir sürü eksikleri var ve çok fazla şarj yiyor.

" Facebook’tan Yeni Uygulamalar Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Yeni Uygulamalar Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Yeni Uygulamalar Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "