Okunma

Facebook’u Telefonlar da Zengin Edecek


19 Şubat 2012 Pazar 13:00
Facebook’u Telefonlar da Zengin Edecek

Nasıl para kazanacağı konusunda bir sürelik bocalama dönemi yaşamış olan Facebook, yakın zamanda ise mobil cihazlardan para kazanmıyor olması ile eleştiriliyordu. Bilindiği üzere Facebook’un mobil sayfası da mobil uygulaması da reklamsız bir şekilde yayındaydı.

Ancak Mobil kullanıcı sayısının 425 milyon’a ulaşarak Facebook’un toplam kullanıcı sayısının yarısına erişmesi ile Facebook yöneticileri de akıllı telefonlar ve tabletlerden para kazanmanın bir yöntemini aramaya başlamışlardı.

İngiliz araştırma firması Mobile Squared’in yaptığı araştırmaya göre Facebook, bir kullanıcısından yılda ortalama 6.50 dolar kazanacak.

  

Yıllık mobil cihazlardan elde edileceği gelirin 1.2 milyar dolar olması öngörülen Facebook’un bu yeni reklam sistemine ne zaman geçeceği şimdilik bilinmiyor.

Araştırma ile ilgili vurgulamamız gereken bir önemli nokta da reklamların bin gösterim başına 0.25 dolar olarak hesaplandığı ve araştırmanın sadece en büyük 6 pazar olan ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İSpanya dikkate alınarak yapıldığı. Bir diğer değişle Facebook’un kasasına giren paranın 1.2 milyar dolardan çok daha fazla olma ihtimali de mevcut.

:: Sizce Facebook, mobilden mi bilgisayarlardan mı daha çok para kazanacak?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’u Telefonlar da Zengin Edecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Facebook’u sizlerde zengin ***** ne kadar akıllı.Siz bu haberlerle hayatınızı kazandığınızı düşünüyorsunuz ama size bu haberi yaptıranlar 5 kuruş bile para ödemeden kendi reklamlarını yayınlatı***** buna haber ***** aşkına bizim insanlarımız bu alanda yatırım yapamıyorlarmı ? girelim artık şu piyasaya bizimde bir sosyal ağımız ***** bile vermeyen yabancıların neden maşası olalım ? Açın artık gözünü..! Sömürülüyoruz kimsenin haberi yok..! yazık yaa vallahi billahi yazık

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Facebook’u LATENLİYORUM..

" Facebook’u Telefonlar da Zengin Edecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’u Telefonlar da Zengin Edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’u Telefonlar da Zengin Edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "