Okunma

Facebook’un Arkasında Kimler Var?


18 Şubat 2011 Cuma 13:30
Facebook’un Arkasında Kimler Var?

27 yaşında dünyanın en zengin insanlarından biri, üstelik Time’a göre yılın en büyük adamı. Tek bir fikirle hayatı değişen Mark Zuckerberg Facebook sayesinde dünyayı yönlendirmeye devam ediyor.

Yaşıtları Amerikan Başkanı Barack Obama‘yı ancak televizyonda görürken, Zuckerberg geçtiğimiz gün yapılan özel bir toplantıda başkanın onur konuğuydu.

Kaliforniya’da Obama tarafından özel olarak tertiplenen bu toplantıya Apple’dan Steve Jobs Google’dan Eric Schmidt ve Facebook CEO‘su Mark Zucberkerg katıldı.

Basına kapalı olan toplantıyla ilgili fotoğraflar Beyaz Saray’ın halkla ilişkiler bölümü tarafından internete konuldu. Başkan Obama, teknolojiye olan desteğini artırmak için bu üç büyük şirketin gelecek planlarını öğrenmek istedi.


Barack Obama Mark Zuckerberg ile sık sık özel olarak konuştu

Obama Zuckberg’e Görevler Verdi

Toplantı her ne kadar basına kapalı olsa da diğer konuklar içerik hakkında açıklama yapmaktan çekinmediler. Obama Steve Jobs’ın sağlık durumu hakkında bilgi alırken Google’ın ülke ekonomisine olan önemli katkılarından dolayı Eric Schmidt’e teşekkür etti.

Obama Neler Konuştu?

Ancak toplantının yıldızı Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’di. Sık sık Zuckerberg ile yakın pozlar vermekten çekinmeyen Başkan Obama Facebook’a olan desteğini artıracağını da açıkladı.

Toplantıya katılanların verdiği bilgiye göre Obama, Zuckerberg’in projelerine her türlü destek için genç CEO’a söz de vermekten çekinmedi.

 

Amerikan Başkanı, Zuckerberg’e ülkenin ekonomisi ve gelecek planları için bazı görevler verdiği de toplantıya katılanlar tarafından bildirildi.

Barack Obama 2008 yılındaki seçim kampanyasında Facebook‘u da kullanmıştı. ABD başkanı Facebook’u kampanyasında kullanan ilk dünya lideri unvanına da sahip.

:: Sizce Facebook tamamen bağımsız bir yatırım mı? Yoksa site psikolojik bir savaş stratejisi mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Facebook’un Arkasında Kimler Var?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı neden yokmuş toplantıda.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı neden yok?

 3. senar1st dedi ki:

  Ben varım

 4. muratteas dedi ki:

  FB,Google,Yahoo,Microsoft,Apple felan filan gelde süper güç olma ABD

" Facebook’un Arkasında Kimler Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Arkasında Kimler Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Arkasında Kimler Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "