Facebook’un “Clubhouse” özelliği ilk kez göründü!


24 Mart 2021 Çarşamba 09:35
ABONE OL
Facebook’un “Clubhouse” özelliği ilk kez göründü!

Facebook uygulaması Sohbet Odaları için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Platform, ses tabanlı popüler sosyal medya ağı Clubhouse‘a alternatif olacak.

Sesli sohbet özellikli iletişim platformları son dönemlerde Clubhouse uygulaması ile beraber yaygınlaşmaya başladı. Bu doğrultuda geçtiğimiz haftalarda Twitter Spaces karşımıza çıkmıştı. Şimdi buna neredeyse tıpatıp benzer bir araç Facebook’tan geldi. Sosyal medya devi, kullanıcılarını sevindirecek o keyifli aracı test etmeye başladı.

Facebook, Canlı Ses odalarını test ediyor

Alessandro Paluzzi adlı yazılımcı Facebook’un gizli kodları arasında Clubhouse alternatifi özelliği ilk kez ortaya çıkardı. Platformun mobil uygulamasında normal kullanıcılardan gizlenen araç etkinleştirildi. Yeniliğin nasıl çalışacağı ve tasarımı gibi merak edilen detaylar tüm ayrıntılarıyla paylaşıldı.

Yayınlanan fotoğraflara göre Facebook’un sesli sohbet özelliği bir dizi pratik araçla geliyor. Burada bir Canlı Ses odası oluşturan kullanıcı, yayınını tek bir tuşa basarak Facebook gönderisi haline getirebiliyor. Ayrıca Messenger aracılığıyla direkt mesaj atarak paylaşmak veya genel bir bağlantı linki ile dışarıdan insanları davet etmek de mümkün.

Facebook

Facebook, Clubhouse benzeri sohbet odaları oluşturuyor.

Odada yer alan tüm kullanıcılar tıpkı Clubhouse’taki gibi üçerli sıralar halinde dairesel profil fotoğrafları ve isimleri ile listeleniyor. Yine diğer uygulamada olduğu gibi konuşmacılar ile dinleyiciler ayrı bir şekilde gruplandırılıyor. Elbette ki bu ekran görüntüsü şu anda test aşamalarından alındı. Yani özellik tüm kullanıcılara sunulduğunda muhtemel daha farklı bir tasarımla yayınlanacak. Aksi takdirde uygulamanın kendine özgü bir görüntüsü olmayacak.

Sosyal medyada Clubhouse furyası

Clubhouse şu anda yalnızca iOS kullanıcılarına hizmet veriyor. Apple App Store mağazalarında uygulama 8 milyon indirmeyi çoktan aştı. Platformun Android versiyonu için ise sayılı bir süre kaldı. Şirketin kurucu ortağı Paul Davison konuya ilişkin yaptığı açıklamada, birkaç ay içerisinde aplikasyonun Google Play Store’a geleceğini doğruladı.

Fakat Clubhouse bu konuda biraz geç kalmış sayılabilir. Zira oldukça benzeri bir servis olan Twitter Spaces her iki mobil işletim sisteminde de hizmet veriyor. Facebook uygulaması da muhtemelen kısa bir süre içerisinde tamamlanıp resmen yayına sunulacak.

Peki ya sizin Facebook sesli sohbet odaları yeniliğiyle ilgili görüşleriniz neler?
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook’un “Clubhouse” özelliği ilk kez göründü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un “Clubhouse” özelliği ilk kez göründü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un “Clubhouse” özelliği ilk kez göründü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!