Okunma

Facebook’un Dürtme Özelliği Ölüyor mu?


30 Eylül 2011 Cuma 09:00
Facebook’un Dürtme Özelliği Ölüyor mu?

Sosyal ağ devi Facebook’un, kullanıcı sayısını katlayarak arttırdığı dönemlerde en çok kullanılan özelliklerinden biri de dürtme özelliğiydi. Kullanıcıların çok sevdiği bu özellik şimdi unutulmaya yüz tutmuş haliyle yer alıyor.

Neredeyse her ay değişik bir yenilikle bizi karşılayan Facebook’a son eklenen özelliklerden olan Subscribe ile birlikte dürtme özelliği şuan görünebilir bir yerde bulunmuyor. Bir kişiyi dürtmek için profil sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ayarlar menüsünü açıp dürtmeyi bulmak gerekiyor. Bu da dürtme işlemini biraz da olsa zahmetli hale getiriyor. Nitekim kolaylığı yitiren dürtme özelliği işlevini yitirdiği gibi, kullanan sayısını da azaltıyor.

Facebook’un F8‘de tanıttığı yeni Zaman Tüneli profil sayfasında kendine yer bulması beklenen dürtme özelliğine bir darbe de buradan geldi. Yine ayarlar kısmında bulunan dürtme özelliğinin ilerleyen dönemde kolaylığını yitirdiği gerekçesiyle kaldırılması bile gündemde.

Dürtme özelliğini kullananların yanı sıra kullanmayan hatta sevmeyenlerin sayısı da oldukça fazla diyebiliriz. Sevmeyenlerin birçoğu dürtme özelliğinin ne anlama geldiğini bilmiyor. Aslına bakarsanız bu özelliğin yüklenmiş bir anlamı da yok. Dürtmeyi herkes farklı anlamlarla kullanabiliyor.

:: Facebook sizce dürtme özelliğini kaldırmalı mı?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’un Dürtme Özelliği Ölüyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Dürtme Özelliği Ölüyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Dürtme Özelliği Ölüyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "