Okunma

Facebook’un Geliri Ne Kadar?


03 Mart 2010 Çarşamba 21:30
Facebook’un Geliri Ne Kadar?

Facebook’un popüleritesi 2010 yılında daha da artacağa benziyor. 2009 yılında 300 milyona ulaşan üye sayısıyla birlikte dünyanın en kalabalık ve popüler sosyal ağı olan Facebook, sadece üye sayısıyla değil, kazandığı parayla da birçok sosyal ağ sitelerinin ağzını sulandırıyor.

Insidefacebook.com adlı bir sitenin yaptığı çalışmaya göre, Facebook’un 2009 yılındaki toplam geliri 700 Milyon Dolar‘a yükseldi. 2010 yılındaki tahmini gelir ise tam 1 Milyar Dolar! Facebook bu bu sayıya ulaşmayı başarır mı bilemiyoruz fakat, halen daha popülerliğiyle gündemde olan sitenin çok da zorlanmayacağını tahmin edebiliyoruz.

Son dönemde kullanıcıların profillerinin güvenliğiyle ilgili çalışmalarını artıran Facebook, 2007’de 150 Milyon Dolar, 2008’de ise 300 Milyon Dolar gelir elde etmişti. 2009’da bu sayıyı iki katından fazla artırmayı başaran sitenin, bir sene sonrasında 1 Milyar barajını geçmesine birçok kesim kesin gözüyle bakıyor.

:: Sizce Facebook’un popülaritesi kaç sene daha devam eder?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’un Geliri Ne Kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Geliri Ne Kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Geliri Ne Kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "