Okunma

Facebook’un Kolları Uzadı!


14 Nisan 2008 Pazartesi 21:00
Facebook’un Kolları Uzadı!
Facebook bugün yaptığı açıklamayla profil sayfanızda diğer sitelerde yaptıklarınızla da ilgili haberler yayınlayacağını duyurdu. Şimdilik Flickr, Picasa, Yelp (bizde pek meşhur olmayan inceleme paylaşım sitesi) ve del.icio.us‘taki etkinliklerimiz görüntülenebiliyor. Bildirimler "X uploaded 16 photos to SDN Toplanması on Picasa." benzeri bir biçimde oluyor.


Picasa için yapılandırma

Bu özelliği etkinleştirmek için profil sayfanızdaki Mini-Feed (Mini-Haberler) alanındaki "Import" bağlantısına tıklamalı ve eklemek istediğiniz sitedeki kullanıcı adınızı/hesap e-postanızı girmeniz gerekiyor (şifre gerekmiyor). Daha sonra Facebook birkaç saniye içerisinde eklediğiniz sitedeki son etkinliklerinizi Mini-Feed bölümünde göstermeye başlıyor.

Kollar Daha da Uzayacak

Şimdilik dört adet siteden haber alınabilse de, yakında bunlara Digg de dahil olmak üzere yeni siteler eklenecek ve bu sayı artacak. O zamana kadar mevcut sitelerdeki her türlü faaliyetinizi duyurup gizliliğinize balta vurmakta serbestsiniz.

        :: Bu yenilikle ilgili görüşlerinizi forumda alalım.

Bilgi İçin: Facebook
Yazan: Saner Apaydın
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’un Kolları Uzadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Kolları Uzadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Kolları Uzadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "