Okunma

Facebook’un Modası Geçiyor mu?


07 Temmuz 2009 Salı 12:44
Facebook’un Modası Geçiyor mu?

Facebook tek ayak üzerinde durmaya başlamış gibi gözüküyor. Birtakım otoriteler tarafından Facebook, ikinci bir MySpace vakası olarak anılabilir. Zira birden bire yükselen Facebook trendi, bazı sebeplerden dolayı düşüşe geçmiş gibi görünüyor. Son aylarda kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş yaşandığı belirtilen dünyaca ünlü web sitesinde işler pek iyi gitmiyor gibi.


Popülaritesi Birden Bire Artan Facebook’un Sonu Da Aynı Şekilde Mi Olacak?

Bu yılın ilk çeyreğinde yaşanan bir düşüşten sonra bir takım artışlar olmuş, fakat Facebook’un sıkı takipçilerinden “Düşüş başladı!” yorumlarının gelmesine engel olunamamıştı. Her ne kadar istatistikleri bir web sitesi için çok iyi olarak nitelendirilebilse de, hem Twitter‘ın yükselişi hem de diğer faktörlerden dolayı ilgililer tarafından Facebook’unuzun vadede popülaritesini büyük ölçüde kaybedeceği konuşuluyor.

Facebook’un sonunun başlangıcının sebepleri arasında; kıdemli Facebook kullanıcılarının Twitter’a geçiş yapmaya başlaması, eski arkadaşlarla aranın açılmasının muhtemelen iyi bir şey olduğunun düşünülmesi, Facebook hesabına sahip olmamanın artık daha havalı bir etken olarak görülmesi, çok sayıda arkadaşa sahip olanların anasayfasının çorbaya dönüşmesi gibi etkenler belirtiliyor. 

:: Sizce Facebook’un Modası Bitiyor Mu?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook’un Modası Geçiyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel facebook her kezle çetleş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hadi inşallah bakalım… sonunu görebilsek artık şu çılgınlığın…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  lütfen küfürlü sözler yazılmasını ve fotoğraflardaki oynamaları engellemeyi sağlayınız

 4. SDN Okuru dedi ki:

  abuksubuk arayüz değişiklikleri abuksubuk eklenen özellikler adamı soğutuyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  olur böyle vakalar türk polisi yakalar:d

" Facebook’un Modası Geçiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Modası Geçiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Modası Geçiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "