Okunma

Facebook’tan Obama Destekli Özellik


10 Mart 2011 Perşembe 15:30
Facebook’tan Obama Destekli Özellik

500 milyon üyesiyle internet devi haline gelen Facebook son birkaç gündür yeni güvenlik sistemini devreye sokmaya başlamıştı. Kullanıcıların tacizleri ve tehditleri bildirebileceği bu güvenlik sistemini ise tüm dünyaya tanıtma görevi ise Barack ve Michell Obama çifti oldu.

Bugün Beyaz Saray’dan canlı video konferans yapan Amerikan Başkanı ve First Lady internet üzerinden taciz konusunda soruları yanıtladı ve fikirlerini açıkladı. Merakla beklenen toplantının dönüm noktası ise Obama çiftinin Facebook’u örnek göstererek internet site sahiplerini sorumluluğa davet etmesiyle yaşandı.

Obama’lar Yeni Özellik Hakkında Neler Söyledi?

Barrack ve Michell Obama Facebook’un yeni güvenlik sistemini övüp nasıl çalıştığını konferans sırasında tüm dünyaya açıkladı. Geçtiğimiz aylarda kızlarına Facebook’u yasakladığını açıklayan First Lady Obama, ünlü sosyal ağ sitesinin bu değişiklikle birlikte internet üzerinde güven ve saygı ortamı oluşturduğunu belirtti.

Peki, Amerikan Başkanı tarafından tanıtılan yeni sistem nasıl çalışacak? Facebook’a yapılan şikayetler firmanın ekipleri tarafından gözlemlenecek. Gereğinden fazla şikayet edilen kullanıcıların akıbeti ise yerel güvenlik güçleri tarafından belirlenecek.

Yeni Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Çocuk tacizi, tehdit gibi durumlarda Facebook yerel güvenlik güçlerine rahatsızlık yaratan kişinin kişisel bilgilerini yollayacak. Yeni dönem Facebook’taki güvenlik içeriği uluslar arası kuruluşlara da ortak çalışacak.

Örneğin çocuk tacizcileri bu konuda hizmet veren uluslar arası sosyal örgütlere de bildirilecek. Facebook’un yeni nesil uygulamaları arasında, eğitim videoları yayınlamak ve ufak kullanıcıları güvenli internet kullanımına yönlendirmek de bulunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Barack Obama ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg özel bir toplantıda bir araya gelmişti. Obama konuklara Zuckberg’i överken, bir yanda da internetin dahi çocuğuna bazı ödevler de vermekten çekinmemişti.

Başkanlık seçimlerinden bu yana Facebook ile olan sıkı ilişkisini kesmeyen Obama dünyada bir ilki gerçekleştirerek sosyal ağ sitesine olan desteğini siyasi platforma da taşıdı.

:: Sizce bir web sitesinin özelliklerinin devlet başkanı tarafından açıklanması doğru bir durum mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’tan Obama Destekli Özellik”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    facebook sürekli yeni ataklarda bulunuyor ama ben yinede yeterince güvenli bulmadığım için hesabımı kapattım tek bir resim bile yollamadım çünkü sen hesabından silsende eminim ki kalıyordur veritabanında o yüzden ne gerek var böyle şeylere. Herkesin bir özel hayatı var dimi. Bununda altında bişey vardır mutlaka. Hiçbirşey boşuna değil…

  2. Kriptex dedi ki:

    facebook yenilikler dolu bu günler içinde

" Facebook’tan Obama Destekli Özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Obama Destekli Özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Obama Destekli Özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "