Okunma

Facebook’un Sahibi İtiraf Etti!


18 Kasım 2010 Perşembe 12:15
Facebook’un Sahibi İtiraf Etti!

Facebook şu an itibariyle 600 milyonu aşan bir kullanıcı sayısına sahip. Bu sayı, Facebook‘un internetin gelmiş geçmiş en kalabalık sosyal ağı olmasını sağlıyor.

Facebook’un kurucusu ve şu an itibariyle şirketin başındaki kişi olan Mark Zuckerberg ise, bu başarısını en iyi şekilde devam ettirmek için var gücüyle çalışıyor. Salı günü Kaliforniya‘nın San Francisco şehrinde düzenlenen Web 2.0 zirvesinde konuşan Zuckerberg, Facebook’u dünyaya sunduğundan bu yana birçok hata yaptığını itiraf etti.

 

 

Zuckerberg, konuşmasında; “İşin aslı, böyle bir işin başında bulunduğunuzu düşündüğünüzde yapabileceğiniz her hatayı yaptım ya da öyle ya da böyle yapacağım” dedi ve ekledi: “İnsanların bu denli bağrına bastığı bir ürünü ortaya koyuyorsanız, sonrasında da bu ürünü en iyi şekilde devam ettirmekle yükümlüyseniz, yaptığınız hatanın da boyutları aynı oranla artıyor.”

Zirvenin sunucusu John Battelle, Mark Zuckerberg’e; “Facebook kullanıcıları yeni grup özelliğini benimsese de, izinleri olmadan gruplara eklenebilmelerini çok saçma buluyor ve bu konuda eminiz bir hayli tepki mesajı alıyorsunuzdur. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklinde bir soru sordu. Zuckerberg’in bu soruya cevabı ise, “Kullanıcılar istedikleri zaman gruptan ayrılabilme özelliğine sahip.” oldu.

:: Facebook’un geleceği ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşın

 

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’un Sahibi İtiraf Etti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Sahibi İtiraf Etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Sahibi İtiraf Etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "