Okunma

Facebook’un Türkiye Tahtına Avea Oturdu


09 Aralık 2011 Cuma 10:47
Facebook’un Türkiye Tahtına Avea Oturdu

Sosyal medya istatistikleri portalı Socialbakers.com’un düzenli olarak açıkladığı verilere göre; Avea, bu dönemde sağladığı yüzde 20’lik artış ile 1 milyon 600 bini aşkın takipçiye ulaştı ve Türk Facebook kullanıcılarının bir numaralı markası oldu.

Bu başarının arkasında; Avea’nın sosyal medyadaki faaliyetleri kapsamında, Facebook’a yönelik özel bir iletişim stratejisi uygulayarak fark yaratmanın yer aldığını dile getiren Avea Dijital ve Doğrudan Pazarlama Birim Müdürü Ömer Lütfi Diri konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Facebook Avea sayfamızın takipçi sayısının 1,6 milyonu aşması gibi memnuniyet verici bir sonucun arkasında, elbette bu işe mesai harcayan uzman bir ekip bulunuyor. Şubat – Kasım 2011 verileri gösteriyor ki bu ekip; Facebook üzerinden toplam 22 bin müşterinin sorusunu ortalama 30 dakikadan daha kısa sürede yanıtlayan, 4 bin 282 müşterinin şikayetini ise yaklaşık 12 saat içerisinde çözen çok güçlü ve uzman.”

Avea olarak, toplam 45 bin 550 müşteriye sosyal medya üzerinden dokunmanın meyvesini ise 1000’e yakın teşekkür mesajı ile aldık. Avea gibi dev bir iletişim markasının, müşteri ile doğrudan ve sıcak temas kurmasının önemine inanıyoruz. Bu doğrultuda bu birinciliğimizi önümüzdeki dönemde de korumak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz”

Facebook’un 5. Büyük ülkesi Türkiye

Socialbakers.com verilerine göre; yaklaşık 750 milyon üyeye sahip Facebook’ta Türkiye 30 milyonu aşkın üye ile en çok üyeye sahip ülkeler arasında 5. sırada yer alıyor. Türk Facebook takipçisi profilinde en büyük paya ise 18 – 24 ve 25 – 34 yaş aralığındaki genç grup sahip. Türk Facebook kullanıcılarının yüzde 63’ünü erkek, yüzde 37’sini ise kadın kullanıcılar oluşturuyor.

Socialbakers verileri, son 3 aylık dönemde, en büyük artışın ise 35 – 44 yaş grubunda olduğunu gösteriyor.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’un Türkiye Tahtına Avea Oturdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Türkiye Tahtına Avea Oturdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Türkiye Tahtına Avea Oturdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "