Fallout: New Vegas Ön İnceleme


30 Ağustos 2010 Pazartesi 15:30
Fallout: New Vegas Ön İnceleme

Oyun dünyasının öne çıkan RPG serilerinden biri olan Fallout, olması muhtemel bir nükleer savaştan sonrasını konu alıyor. Sadece bir hayal ürünü olsa da eğer bu felaketten sağ kalırsak radyasyon dolu bir dünyada nasıl ve kimlerle yaşamımızı sürdüreceğimizi çok iyi anlıyorduk.

Şehre Hoş geldin

Serinin yakında kullanıcılarla buluşacak ismi Fallout: New Vegas, 2280‘de geçiyor. Yani 2077’deki nükleer savaştan tam 203 sene sonrası. Ayrıca üçüncü yapımda yaşadığımız olaylardan 3 yıl sonrasını anlattığını da söyleyelim.

New Vegas’ın polislerinin artık işi zor

 

Mekan

Oyunun isminde de anlaşılacağı üzere hikaye büyük oranda Vegas şehrinde toplanacak. Önceki yapımlarda olduğu gibi burası da savaşta tam anlamıyla yok olmamış ama etkisini görebildiğimiz bir yer. Ne kadar harabeye dönmüş olsa da eski adetler hala sürüyor.

Vegas’da Gece Hayatı

Örneğin, insanlar kumar masalarında vakit geçirmeyi seviyorlar. Tabi elektriğe de hiç olmadığı kadar ihtiyaçları var. Hatta oyunda çıkacak çatışmalar ve çeteler arasındaki savaşların en büyük nedeni bu güç yüzünden olacak.

Fallout’un ünlü mutantları

 

Hikaye

Yeni oyunda, mesleği olarak kurye olmayı seçmiş bir karakteri kontrol edeceğiz. Bize verilen bir malı Vegas’a götürmek üzere yola koyulduktan sonra taşıdığımız şeyin öneminden olsa gerek, çölün ortasında bir suikast girişimine uğruyoruz.

Radyasyonun Etkileri

Bir robot, yaralı olarak bizi bulduktan sonra tedavisini alacağımız Doktor Mitchell’e ulaştıracak. Devamında ona adımız, soyadımız gibi kişisel bilgilerimizi söyleyeceğiz. Bu sayede her RPG oyunun başında bulunan isim, cinsiyet, surat gibi özelliklerimizi belirleyip, Pit-boy‘umuza kavuştuktan sonra yollara düşüyoruz. En başta amacımız, başımıza bunların gelmesinin sebebini öğrenmek.

Alayınız gelsin

Hardscore Modu

Hardscore Mode, oyunda bulunacak en yüksek zorluk seviyesi. Fallout: New Vegas, bu mod sayesinde çok daha gerçekçi olacak. Mesela artık susadığımız zaman içecek bir şeyler bulmak zorundayız. Yoksa sıcakta daha fazla yürüyemeyiz, hatta bir yerden sonra ölebiliriz. Bunun yanında uyumalı ve yemeliyiz de.

Herkesin elinde bir silah

Sadece bu kadarla sınırlı değil. Bu zorluğu seçtiğimiz takdirde, istediğimiz kadar mermi taşıyamayacağız çünkü her birinin ağırlığı olacak. Yapımda acil iyileşmemiz gerektiğinde kullandığımız Stimpak‘ların, canımızı yükseltmesi için biraz zamanın geçmesi gerekecek. Hem de eskisi gibi organlarımızı iyileştiremeyecek, bunun için doktora ihtiyacımız olacak.

Böyle bir şey görseniz ne yapardınız?

Yenilikler

Yenilik olarak pek çok şeyden söz edebiliriz. Birincisi yanımızda gelecek arkadaşlarımızın yapay zekaları gözden geçirilmiş. “Geri çekil”, “Stimpak Al”, “Agresif Ol” gibi komutlar, verebileceğimiz emirlerin sadece bir bölümü. Ayrıca golf sopası gibi küçük gereçlerin yanında daha çok hasar veren menzilli silahlar ve özellikler ile gücümüze güç katacağız.

Yoldaşlarımıza vereceğimiz komutlar

Tabi biz kuvvetlenirken düşmanlarımız boş durmayacak. Daha önceki yapımlardan hatırladığımız mutantların, görünmez olmasını buna örnek olarak verebiliriz. Gerçekçiliği sağlamak amacıyla silahların farklı özellikleri de oyuna eklenmiş. Mesela pistol ve pompalının tepme etkileri aynı olmayacak.

Ders 1: Golf sopası ile nasıl vurulur?

 

Çıkış Tarihi

Fallout: New Vegas, üçüncü oyun ile aynı grafik motorunu kullanacak. Bu yüzden görsellik çıtasını fazla yükseltmesini bekleyemeyiz ama yine de bu türün ve serinin müdavimleri açısından çok büyük umutlarla beklenildiğini söyleyebiliriz.

Gelecekteyiz diye allı şallı binalar beklemiyoruz

Yayıncılığını Bethesda Softworks’ın yaptığı oyunun, geliştiriciliğini ise Obsidian Entertainment yapacak. Yapım, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformları için piyasaya sürülürken, 22 Ekim’de Avrupa’da raflarda olacak

 

 

Ağır siklet dövüşçüler

 

:: Fallout: New Vegas’dan beklentileriniz nelerdir?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fallout: New Vegas Ön İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fallout: New Vegas Ön İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fallout: New Vegas Ön İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG