Far Cry 5 Türkçe yama kurulumu nasıl yapılır?


11 Nisan 2021 Pazar 13:57
ABONE OL
Far Cry 5 Türkçe yama kurulumu nasıl yapılır?

Oyun oynamayı seven okurlarımızın gayet iyi bildiği Far Cry serisi, 5 ana ve 8 yan oyun ile piyasada. İlk başta Crytek’in geliştirdiği ve Ubisoft tarafından yayınlanan seri daha sonrasında Ubisoft Montreal ve Ubisoft Toronto tarafından geliştirildi. Crytek yalnızca ilk oyunun, yani Far Cry 1’ın geliştirilmesinde rol oynadı. Sonraki süreçte piyasaya sürülen Far Cry oyunlarında Ubisoft Montreal ve Ubisoft Toronto imzası yer aldı. Ancak oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Peki Far Cry 5 Türkçe yama nasıl yapılır? Tüm detayları derledik…

Far Cry Türkçe yama kurmadan önce

Serinin son oyunu olan Far Cry 5, yaklaşık üç yıl önce çıkış yapmasına rağmen oynanmaya devam ediyor. Ayrıca Ubisoft bir süredir Far Cry 6 üzerinde çalışsa da yeni oyunun 2021’in Aralık ayında oyuncularla buluşacağı çoktan duyuruldu. Bu da Far Cry 5’in uzun bir süre daha milyonlarca kişi tarafından oynanacağını gösterdi. Ancak Türkiye‘deki kullanıcılar için ufak bir sıkıntı var. Far Cry 5 oyununda Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Öncelikle Far Cry 5 Türkçe yama kurulumunun oldukça basit olduğunu belirtelim. Ancak elbette kuruluma başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmakta.

Kurulum dosyası Antivirüs uygulamaları ve Windows Defender tarafından “virüs” olarak tanımlanıyor. Bu da dosyayı indirememenize neden oluyor. Bu yüzden yamayı indirseniz dahi kuramayabilirsiniz.

Ayrıca oyununuzun güncelleme alıp almadığını bilmeniz gerekiyor. (Güncelleme almamış ise 2018, almış ise 2019 sürümündedir.)

Far Cry 5 Türkçe yamanın virüs olarak görülmesinin tek sebebi, yamayı yapan ekibin dosya boyutunu küçük tutmak için izlediği yol. Ekip, dil dosyalarını oyunun dosyaları içine gömen bir setup hazırlayarak oyuna Türkçe dil desteği ekliyor.

Bu “dil dosyalarını oyunun dosyalarına gömen setup“a “injection(enjekte etme) ismi veriliyor ve pek çok virüs de bu yöntemle dosyalara sızıyor. Bu sebeple pek çok antivirüs programı, yamayı virüs olarak algılıyor. Elbette bizim sizlerle paylaştığımız dosyada virüs bulunmuyor.

Adım adık Far Cry 5 Türkçe yama kurulumu

Yamayı kurabilmek için antivirüs uygulamalarını ve Windows Defender’i dosyaları indirmeden devre dışı bırakmak gerekiyor. 

Far Cry 5 Türkçe yama indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaştığımız dosyayı indirdikten sonra şu adımları izleyerek oyununuzu Türkçe yapabilirsiniz:

 • İndirdiğiniz .zip dosyasını klasöre çıkartın.
 • Klasör içerisinde yer alan “FarCry5_TR_Yama_v2.00” isimli setup dosyasını çalıştırın.
 • Çıkan kısımda “İleri” butonuna tıklayın.
 • Bu bölümde 20 saniyelik sayacın bitmesini bekleyin. Bu süre de dolduktan sonra bir kez daha “İleri” deyin.
 • Karşınızdaki ekran, oyunun kurulu olduğu bölümü seçmenizi isteyecektir. Bu bölümde “Manuel Arama” yazısına tıklatıp oyunun kurulu olduğu klasörü bulun.
 • Klasör içerisinde yer alan “bin” klasörünü bulun ve içerisindeki “FarCry5.exe” isimli dosyayı seçin.
 • Bu aşamada oyununuzun sürümünü bilmeniz gerekmekte. Eğer oyununuz güncelleme almamış sürüm ise “2018“, güncelleme almış sürüm ise “2019” seçimini yapın.
 • Nihayetinde yedek alma uyarısına “Evet” deyin ve kurulumun bitmesini bekleyin.
 • Kurulumdan sonra oyunda bir sıkıntı olursa “YEDEK” klasöründeki dosyaları oyun dosyaları ile değiştirebilirsiniz.yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Far Cry 5 Türkçe yama kurulumu nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Far Cry 5 Türkçe yama kurulumu nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Far Cry 5 Türkçe yama kurulumu nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
 2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
 3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
 4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
 5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
 6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
 7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
 8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
 9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
 10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!