Okunma

Fastfood Yiyerek Atari Kazanın


16 Eylül 2009 Çarşamba 07:43
Fastfood Yiyerek Atari Kazanın

Eğer başlığa aldanıp, siperiş vermeye niyetlendiyseniz acele etmeyin. Zira bahsi geçen uygulama, yaklaşık 27 sene evvel sona erdi! Gametrailers sitesinin kullanıcıları tarafından yüklenen bir video, McDonalds’ın uzun zaman önce yaptığı bir promosyonu gözler önüne seriyor. Meğerse bir dönem, ünlü fastfood zinciri, müşterilerine belirli bir menü karşılığında kazı kazan kartlarından veriyor ve bu kartlar sayesinde, dönemin önemli konsolları kazanılabiliyormuş. İşte çeyrek asır önce ekranlara gelen video şu şekilde:

#http://umtrailers.gametrailers.com/gt_usermovies/um_119/um_1312552-596632-video-1252624472.flv#

Müzikleri ve görselleriyle geçmişe bir yolculuk ettiğimiz bu tanıtımın üzerinden çeyrek asır geçmiş. Gönül ister ki, firmalar bu tür uygulamaları daha sık yapsın ve günümüz konsolları da promosyonlara dahil edilsin. Tabii yediğimiz her menü sayesinde bir şey kazanma ihtimalimiz ne kadardır, orası tartışılır. Ancak hamburger yedikten sonra, (Tabii eğer şansınız varsa) eve koltuk altında bir konsol ile dönüyor olmak, kulağa hoş geliyor.

:: Bu tür uygulamalarda bir şey kazandığınız oldu mu?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fastfood Yiyerek Atari Kazanın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    siperiş?

" Fastfood Yiyerek Atari Kazanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fastfood Yiyerek Atari Kazanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fastfood Yiyerek Atari Kazanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "