Okunma

FBI ve Facebook Tuzağı!


04 Ağustos 2008 Pazartesi 21:00
FBI ve Facebook Tuzağı!
Panda Security’nin kötücül yazılım analiz ve tespit laboratuvarı Panda Labs tarafından tespit edilen yeni tehdit, Nuwar.XM solucanının yayılmasını kolaylaştıran ve FBI‘ın Facebook üzerinde casusluk yaptığını anlatan bir e-posta. "FBI Facebook’a doğrudan erişim istiyor" konulu e-postanın içeriğinde de "Facebook FBI bağları" şeklinde bir bağlantı bulunuyor.

Sahte Makaleyi İndirmeyin

Bu bağlantıya tıklayan kullanıcıların, sözde makalenin bulunduğu sayfaya yönlendirilerek, olmayan makaleyi indirmeleri isteniyor. Eğer burada indirme işlemi yapılırsa, kötücül bir yazılım olan Nuwar.XM solucanı bilgisayara yerleşmiş oluyor. FBI ve Facebook arasında ne gibi bir bağ var bilinmez ama; siz siz olun, içerisinde FBI ve Facebook kelimeleri geçen e-postaları açmadan silin(elbette bu ikisinden birinde çalışmıyorsanız).


Bu sayfayı görürseniz koşarak uzaklaşın.

Bilgi İçin: Panda Security
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “FBI ve Facebook Tuzağı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  AKP zihniyeti bilmem ne yapsın seni anladın sen onu…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kardeşim burası siyaset tartışma yeri değil….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  nerden çıkarıyorsun buna siyaseti bilmem,akp worm uda ne ki ?!!! siyasi nefretini bunla ne bağdaştırıyorsun ki ???…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  AKP zihniyetli insanların yiyeceği bi worm olsa gerek :)…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  fbi ın bilgileri alabilmesinin bir formu açıp açmamakla ilgili oldugunu dusunen arkadasları kutluyorum. bence cok cin bu ***** götürmek” için bilmem kaç yüz milyar dolar harcayan devletin el atamayacagı tek şirket bence de facebook tur.

" FBI ve Facebook Tuzağı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FBI ve Facebook Tuzağı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FBI ve Facebook Tuzağı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "