Okunma

FBI Yanlış Sunucuya El koydu


26 Haziran 2011 Pazar 08:30
FBI Yanlış Sunucuya El koydu

FBI sanal suçluların peşine koşarken durumu biraz abarttı. Instapaper’in blog sayfasında verilen bilgilere göre FBI firmadaki toplam beş adet sunucuya el koydu.

Hacker’lar tarafından kullanıldığı şüphelenen bu sunucularla birlikte olayla alakası olmayan Blade sunucuların da merkeze götürüldüğü belirtiliyor.

Açıklamaya göre bu Blade sunucuların tek suçu, hacker’lar tarafından kullanılan sunucuların yanında durması. Instapaper’ın, FBI’ı hırsızlıkla suçlamasından sonra Blade sunucular 24 saat sonra teslim edildi.

 

FBI, hacker’lar tarafından kullanılan sunucu ile birlikte yanında duran sunuculara da el koydu.

FBI’ın açıklamasına göre, yanlışlıkla el konulan sunucuya hiç dokunmamış. Instapaper ise bu açıklamaya güvenmeyerek, sunucularda herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını kontrol etti. Veri hırsızlığından kuşkulanan Instapaper, bu işin peşini bırakmayacağını özellikle belirtti.  

Sonuçta, FBI sunucuyu 24 saat sonra teslim etti. O süre içinde, sunucuyu başlatmadan tüm veriler alınmış olabilir.

:: Siz bu duruma nasıl tepki verirdiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “FBI Yanlış Sunucuya El koydu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu amerikalılar kof adamlar görüntü, şekil on numaradır. ama içi her zaman boştur. efbiaycılar bizim emniyetçilerden kafile kafile eğitime gelir. burda eğitim gören de memleketinde öğretici olur.

  2. mylife.eg dedi ki:

    Hiç dokunulmamış yalanına inanmazdım kirlettiler sunucumu

" FBI Yanlış Sunucuya El koydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FBI Yanlış Sunucuya El koydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FBI Yanlış Sunucuya El koydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "