Okunma

FCBEscola Camp Avea 2013 Kampı Yaklaşıyor


19 Haziran 2013 Çarşamba 10:01
FCBEscola Camp Avea 2013 Kampı Yaklaşıyor

Avea’nın, FC Barcelona ile birlikte Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea’nın 2013 yılı ilk kamp dönemi 24-28 Haziran tarihleri arasında Kartepe’de gerçekleştiriliyor.

9-14 yaş aralığındaki genç yetenekler arasından seçilen 130 yıldız futbolcu adayı ve 12 antrenör, FCBEscola Camp Avea 2013’ün ilk kamp dönemine katılarak bir hafta boyunca FC Barcelona’nın yıldızlarını yetiştiren Barçalı eğitmenler tarafından eğitilecek.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF)’un desteği ile tüm Türkiye’de yapılan seçmelere, düzenlenen futbol turnuvaları sonucunda belirlenen genç futbolcu adayları katılmış; 7-8 Haziran tarihlerinde Şanlıurfa’da yapılan seçmelere ise genç adaylar büyük ilgi göstermişti.

Sevgi evlerinden seçilen 20 genç de kampa katılıyor

Gerçekleştirilecek FCBEscola Camp Avea 2013’ün ilk kamp dönemine T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Amasya, Trabzon, Ordu ve Samsun’da bulunan sevgi evleri, çocuk yuvaları ve çocuk yurtlarından belirlenen 20 yetenekli genç de katılacak.

FCBEscola Camp Avea’da kızlar kampı da kurulacak

FCBEscola Camp Avea’ya geçtiğimiz yıldan farklı olarak, bu yıl kızlar da katılacak. Oluşturulacak ayrı bir kampta toplam 20 kız, tıpkı Barcelona’da olduğu gibi erkeklerin yanı sıra kadın antrenörlerden eğitim alacak.

Tüm dünyada ücretli olarak verilen FCBEscola Futbol Kamplarındaki eğitim, Avea ile Türkiye’nin 9-14 yaş grubundaki genç futbol yıldız adaylarına tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Kampa katılan gençler bilimsel yöntemlerle geliştirilen eğitim programında hem teorik ve hem de taktiksel yeteneklerini geliştirerek geleceğin futbol yıldızları olmak için çalışacak.

:: Sizce  FCBEscola Camp Avea ile Türkiye’den Ronaldo, Messi ve Neymar gibi yetenekler çıkar mı?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" FCBEscola Camp Avea 2013 Kampı Yaklaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FCBEscola Camp Avea 2013 Kampı Yaklaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FCBEscola Camp Avea 2013 Kampı Yaklaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "