Okunma

FedEx’in merdiven çıkabilen teslimat robotları!


03 Mart 2019 Pazar 22:00
FedEx’in merdiven çıkabilen teslimat robotları!

FedEx tarafından geliştirilen teslimat robotları, son dönemde geliştirilen en ilginç robotlardan birisi olabilir. Merdiven çıkabilen teslimat robotları, sektöre damgasını vuracak gibi gözüküyor.

Merdiven çıkabilen teslimat robotları, yetenekleri ile şaşırtıyor!

Taşımacılık alanında bu tarz teknolojiler üreten tek firma FedEx değil. Amazon, Starship gibi köklü şirketler, FedEx‘in bu alanlarda da rakipleri konumunda.

FedEx‘in bu robotları, şimdilik sadece basit kaldırımları ve birkaç basamaklı merdivenleri çıkabilecek durumdalar. Fakat şirket, robotların kısa sürede çok daha yetenekli olacağına inanıyor.

SameDay Bot isimli robotlar, kamera ve sensörler ile sokakta kendi başına, engellere takılmadan gidebiliyor. Hedefe ulaştıktan sonra kargo teslim edip, geri dönen robot, bu süreçte önüne çıkan yokuşları da zorlanmadan tırmanabiliyor.

Walmart, Pizza Hut gibi dev şirketlerle iş birliği yapacağını açıklayan FedEx, pizzanızı veya teknolojik ürünlerinizi bu robotlar aracılığı ile evinize kadar götürecek gibi gözüküyor.

 

 

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “FedEx’in merdiven çıkabilen teslimat robotları!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu gelismis duzey yapay zeka ve robot tasarımlar insanları zamanla işsiz bırakacak ve insan robot savaşları başlıyacak terminatör serileri boşa yapılmış filmler değil.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bizim memlekette robotun başına üşüşürler ne yapacağını şaşırır.

" FedEx’in merdiven çıkabilen teslimat robotları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FedEx’in merdiven çıkabilen teslimat robotları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FedEx’in merdiven çıkabilen teslimat robotları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "