Okunma

Fedora 9 Yayınlandı


13 Nisan 2008 Salı 21:00
Fedora 9 Yayınlandı
Birçok yenilik ve güncelleme içeren yeni Fedora 9, tıpkı Ubuntu 8.04 gibi, KDE, GNOME, PulseAudio ve Firefox 3 beta için en son güncellemeleri içeriyor. Ext4 dosya sistemi için deneysel olarak destek veren Fedora 9, Jidgo ile indirmeye olanak tanıyor. Ayrıca Live USB kurulumu ile Fedora 9’u USB flash sürücüden çalıştırıp değişiklikleri kaydetmek de mümkün.

Yeni İşletim Sistemini İndirin

OpenJDK adındaki açık kodlu Java ortamına sahip olan Fedora 9, OpenOffice.org 2.4 ve Firefox 3 beta 5 ile geliyor. Tek CD’ye sığan Ubuntu’nun aksine 3,33 GB‘lık büyükçe bir LiveDVD kurulum medyası bulunan Fedora 9’u indirmek için buraya tıklayarak istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Fedora 9
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Fedora 9 Yayınlandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    fedora 9 u kurdum ama bende usb aygıtlarını tanımadı. Ayrıca ubuntudaki gibi gerekli paketleri otomatik bulmuyor. buldukları genellikle paralı paketler oluyor….

Geri bildirim