Okunma

Firefox Mobile Beta Çıktı


19 Mart 2009 Perşembe 08:31
Firefox Mobile Beta Çıktı

Uzun zamandır beklenen Firefox’un mobil sürümü, Fennec için ilk beta Mozilla tarafından yayınlandı. Nokia N810 Internet Tablet, Windows, Mac OS X ve Linux bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Windows Mobile sürümünün ise bir süre sonra çıkması bekleniyor.

Betaya Yakışır Geliştirmeler

Daha hızlı yakınlaştırma ve daha kısa sürede başlatma sunan en yeni Fennec sürümü, Mozilla’nın TraceMonkey JavaScript motorunu kullanarak, yer imlerini düzenleme ve yer imleri dizinleri oluşturma imkanı tanıyor.

Fennec’in ilk eklenti desteği sağlayan bu beta sürümü için henüz pek fazla eklenti bulunmasa da, kısa sürede üçüncü şahısların bu alanda hummalı çalışmalar yapacağını tahmin etmek zor değil. Fennec için yayınlanan tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

:: Firefox Mobile’ı denediniz mi?

Bilgi İçin : Fennec
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Firefox Mobile Beta Çıktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yowmu bunun download linki ya

" Firefox Mobile Beta Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox Mobile Beta Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox Mobile Beta Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "